7 pravidiel, ako kúpiť kryptomenu, ktorá má vysoký potenciál rastu

Ako je každému známe, Bitcoin začínal s cenou niekoľko desiatok centov. Momentálne sa pohybuje okolo pätnásťtisíc eur. Možnože si viacerí hovoria, že zmeškali príležitosť, no stále sú na trhu a vznikajú iné kryptomeny, ktoré z vás môžu spraviť boháčov oveľa skôr ako to bolo pri Bitcoine.

Minulý rok bol toho príkladom

BitConnect, kryptomena, ktorá mala začiatkom minulého roka hodnotu 18 centov a koncom roka sa jeho hodnota vyšplhala na 350€. To znamená, ak by ste do neho na začiatku jeho „kariery“ investovali 100€, dnes by táto investícia mala hodnotu vyše 190 000€. Viac o minuloročných kryptorekordoch v tomto článku.

Ako spoznať, že kryptomena má potenciál rekordne rásť?

Vo všeobecnosti platí týchto sedem pravidiel, v rámci ktorých tí, ktorí sa už dlhodobejšie venujú obchodovaniu s kryptomenami vedia odhadnúť, ktorá bude rásť.

  1. Kryptomena musí byť určitý čas na trhu. V rámci toho času by mala prekonať počiatočný rýchly nárast a pád (pump&dump efekt), ktorý je typický pre každú začínajúcu kryptomenu. No aj na tom sa dá zarobiť, pokiaľ to viete správne odhadnúť.

  1. Toto je, alebo bolo dôležité, malo by jej byť v obehu čo najmenej. Volá sa to Circulation supply. Ak sa pozriete na taký Bitcoin, v obehu je ho „len“ šestnásťmiliónov, oproti takému Ripple, kde ho je v obehu tridsaťdeväť miliárd.
  1. Nemala by už byť drahá. To znamená, že ak spĺňa predchádzajúce dva body a stojí pár centov alebo max 1€, je veľká pravdepodobnosť rýchleho rastu.
  2. Mala by byť súčasťou zaujímavého projektu, ktorý má budúcnosť a o ktorý môžu prejaviť záujem rôzni veľkí investori. Ako pri Monero. Táto mena ako prvá najviac prezentovala anonymné, „nevypatrateľné“ transakcie, čo zaujalo veľa ľudí na druhej strane zákona a začali ju používať na financovanie nekalých obchodov. Aj na základe toho sa Monero dostal na takú hodnotu s počiatočných 50 centov.

  1. Mala by mať kvalitný web, na ktorom sú poskytnuté všetky potrebné informácie o projekte, mene, tvorcoch a hlavne uvedený tzv. Roadmap alebo White paper, ktorý poskytuje informácie o plánoch do budúcna, ako aj o dosiahnutých cieľoch.
  2. Kryptomena by mala byť „coin“ nie token a mala by byť „ťažiteľná“. To znamená, že nie je odvodená od žiadnej inej a dá sa ťažiť tak ako sa dá Bitcoin. Aj keď táto podmienka, pravidlo už dnes pri niektorých tokenoch a neťažiteľných menách prestáva platiť. Doba sa mení a aj tokeny, pokiaľ sú súčastou potenciálnych projektov, majú veľký predpoklad dosahovať pekné čísla.
  3. Mala by byť do 500tého miesta v rebríčku kryptomien na coinmarketcap.

Doteraz všetci, ktorí sa držali týchto zásad a podľa toho nakúpili kryptomeny, väčšinou zarobili najviac. No nie je to však zárukou, že takto bude fungovať stále. Svet kryptomien prechádza veľkými zmenami, hlavne po poslednom rekorde Bitcoinu.

Odvtedy sa o kryptomeny začína zaujímať čoraz viac ľudí, ktorí ich húfne nakupujú v tisícoch, bez rozmýšľania. A to môže spôsobiť úplné iné udalosti, ako sú a boli očakávané. Teda spomenuté pravidlá by už do budúcna nemuseli platiť a môže sa stať, že kryptomena bude stúpať na hodnote podľa toho, ako si ju ľudia obľúbia.

Teda podľa toho, ako ich tvorcovia nastavia marketing. To znamená, že sa kryptomeny stanú, lepšie povedané v mnohých prípadoch stávajú prostriedkom zbohatnutia ich tvorcov, ako prostriedkom k uľahčeniu života ľudí.

Ak by sme šli podľa spomenutých pravidiel, tak potencionálne kryptomeny, o kúpu ktorých by sa dalo zaujímať by boli nap. Tieto:

Bitstar

Spĺňa všetky skoro spomenuté predpoklady. Je však na trhu dlhšie, no to nemusí byť prekážkou, pravdepodobne si ju doteraz nik nevšímal. Cena v čase písania článku je 0,10 USD

Aktuálna:

Octanox

Tá taktiež spĺňa skoro všetko. Ale je to token. Tu však môžeme byť svedkami vyvrátenia mýtus o uprednostňovaní coinov. Jeho momentálna cena je 0,50 USD

Aktuálna

Bitcoal

Táto kryptomena spĺňa všetko spomenuté. Jej momentálna cena je 0,22 USD.

A aktuálna

Toto sú len príklady kryptomien, ktoré by mali mať potenciál rastu, na základe spomenutých pravidiel, ktoré doteraz platili. No ako bolo tiež spomenuté, doba a trh sa mení a môžu sa meniť aj pravidlá.

Pri každej vidíte jej vývoj od chvíle, kedy bola vybraná ako príklad do tohto článku. Či zariskujete a investujete do nich je už len na vás. Ale zatiaľ hodnota skoro všetkých kryptomien stále rastie.

Tak ako to bolo aj na tých, ktorí v minulom roku(2017) investovali alebo neinvestovali do spomínaného BitConnect. 

Ak mali šťastie a vybrali zisk koncom roka, nemuseli si byť hlavu v jeho tohtoročnom prepade, keď sa potvrdili podozrenia o pyramídovej schéme.

(doplnenie: BitConnect, ako o sa o ňom hovorilo, bola a je mena plná pochybnosti, čo sa odzrkadlilo aj na poslednom prepade. No tí, čo to minulý rok riskli, prišli k pekným peniazom. Taktiež nik nevie, či sa nezopakuje podobný scénar aj tohto roku)

Najdôležitejšie, ako nakúpiť tieto a podobné kryptomeny?

Potrebujete vlastniť Bitcoin alebo Ethereum, za ktoré sa dnes na kryptoburzách dajú nakúpiť iné kryptomeny. Bitcoin alebo Ethereum si prepošlete na burzu, ktorá obchoduje s menou, ktorú ste si vybrali. Predtým sa potrebujete na burze registrovať.

Bitcoin alebo Ethereum sa dá zakúpiť aj kreditnou kartou alebo bankovým prevodom

Najjednoduchšie na coinmama.com alebo coinbase.com

A teraz konkrétny postup

Registrácia na Coinmama.com (slovenský projekt), alebo Coinbase.com (najväčší celosvetový).

Registrovať na Coinmama

Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Registrovať na Coinbase

Návod ako nakupovať na Coinbase

Po odsúhlasení a doplnení všetkých údajov, kreditkou alebo prevodom zakúpite Bitcoin alebo Ethereum.

Vyberiete si na základe predikcií alebo aj spomenutých pravidiel na coinmarketcap.com kryptomenu, ktorá má potenciál rásť. Kliknete na info, na akej burze sa dá zameniť. Na túto burzu sa zaregistrujete podobne ako na coinmama a coinbase.

Ako príklad:

Napr. spomenutý Octanox je k dispozícii na HitBTC.com


Tam si prepošlete Bitcoin alebo Ethereum z coinmama alebo coinbase a zameníte za vybratú kryptomenu.

A to je všetko. Buď čakáte, kedy stúpne natoľko, že budete so ziskom spokojní, alebo začnete na burze obchodovať a zamieňať meny podľa ich kurzov.

 

Ak sa vám to zdá zložité, alebo sa bojíte straty vkladu, skúste spočiatku obchodovať na klasickej forex burze, ktorá ponúka aj obchodovanie s kryptomenami. Taká je napr. Etoro, kde je k dispozícii najviac kryptomien. Tu však kryptomenu nevlastníte, len zarábate na jej stúpaní alebo klesaní, podľa toho na čo investujete. Viac o tomto obchodovaní a Etoro TU.

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *