Adsense a Etarget. Nechajte si platiť za reklamu | zarabanie.eu

Adsense a Etarget. Nechajte si platiť za reklamu

Určite ste si už zvykli na rôzne reklamy, ktoré sú súčasťou každej webstránky. A možno vás niekedy prekvapuje, že sa vám ponúka reklama na vec alebo službu, ktorú ste nedávno hľadali alebo hľadáte. Ak vás zaujme a kliknete na ňu, tak Google alebo iná inzertná služba za to majiteľovi webstránky zaplatí. Prečo by nemohol platiť aj vám? Ako, zistíte v nasledujúcom článku.

Blogujete na cudzích blogoch. Zarábajú na vás.

Ak prispievate na blogy rôznych denníkov a vaše články majú veľkú čítanosť, prispievate tak k zisku týchto denníkov. Za všetky reklamy a inzerciu inzerenti týmto webstránkam platia. Za každý klik na reklamu, ktorý nejaký čitateľ urobí, sa pripisujú na účet denníka, blogu nejaké peniaze. Vy ste taktiež prostriedkom takého zárobku, s tým rozdielom, že z toho nemáte skoro nič, okrem vašej popularity ako blogera.

Premeňte váš úspech na peniaze

Presuňte vašich čitateľov na váš vlastný blog. Píšte tak ako doteraz, ale publikujte to na vašej stránke. Zo začiatku budete možno musieť vyvinúť menšie úsilie, čo pozostáva vo vytvorení webstránky s blogom a propagácie. Ak však už máte svoje publikum, nebude to až taký problém. Jednoducho ho postupne budete z iných blogov odkazovať na váš.

Tam si umiestnite reklamné plochy z Google adsense alebo Etarget. Ak vaši čítatelia na túto reklamu kliknú, vám sa na účet za každý takýto preklik pripíše v priemere 10 ž 20 centov. Čím vyššia návštevnosť, tým vyššia možnosť preklikov a tým vyšší zárobok.

Ak budete písať zaujímavé články, ktoré budú dosahovať návštevnosť, povedzme 1000 denne a ak z toho aspoň desať ľudí klikne na reklamu, máte takto na článku denne približne 1 až 2€. A keďže budete mať článkov viac a pravidelne budú pribúdať, tak si to viete predbežne vynásobiť.

Čo všetko potrebujete k takému zarábaniu?

Základná vec je webstránka s blogom.

Je to podmienka registrácie do systémov. Dnes to nie je veľký problém. Webstránku si môžete, po naštudovaní potrebných informácii, nainštalovať a nastaviť sami. Najideálnejším riešením je wordpress, redakčný systém, ktorý bol vytvorený práve pre blogy. No dnes sa v ňom dajú vytvárať aj plnohodnotné weby ak sa tomu budete patrične venovať. V tom je vytvorený aj tento web

Ďalej potrebujete vhodnú doménu, pod ktorou vás ľudia nájdu a zapamätajú. Väčšinou blogeri volia doménu v tvare vlastného mena, menopriezvisko.sk. Ak píšu články výlučne len na jednu tému, tak niečo, čo ju najviac vystihuje. Napr. ako tento web o zarábaní.

Webstránku potrebujete mať na nejakom hostingu. Je ich na výber veľa. Zvoľte taký, aby nemal problémy pri prípadnom veľkom nápore návštevníkov. Preto sa neodporúčajú free hostingy, teda hostingy zadarmo. Nielen, že nemusia mať dostatočnú technické nastavenie a zabezpečenie, no môžu byť podmienené zobrazovaním vlastných reklám, čo vy nechcete.

Skúste pozrieť wedos.cz. Poskytovateľ hostingových služieb, ktorý má najlepšie ceny v porovnaní s kvalitou. Tam môžete zakúpiť aj doménu. A taktiež vám automaticky nahodia a aj nastavia wordpress, ak ich o to pri objednávke požiadate. Hosting s doménou môžete mať už za 18€ na rok.

Ak nechcete všetky tieto veci riešiť, neviete ako najlepšie nastaviť všetko potrebné pre webstránku, nechajte si ju spraviť u niektorej z firiem, kde vám pripravia všetko. Od zakúpenia a nastavenia hostingu, nasmerovaniu domény až po vytvorenie blogu a všetkých jeho potrebných funkcií, ako prepojenie so sociálnymi sieťami, nastavenie kontaktných formulárov, možnosť odoberania článkov, zobrazovanie vo vyhľadávaní Google a aj nastavenie plochy na zobrazovanie reklám. Tu môžete pozrieť www.kompletweb.sk. Základná stránka alebo blog so všetkým potrebným už od 89€ jednorazovo.

Ak máte pripravený blog, môžete nahodiť reklamy

Ako funguje Google Adsense a Etarget?

  1. Je potrebné sa zaregistrovať a vytvoriť účet. Tam je podmienkou zadať webstránku, kde budete zobrazovať reklamu. Pre adsense musíte mať vytvorený účet v Google mail.
  2. Počkáte, dokiaľ vám účet pre zadanú webstránku schvália. Následne si už môžete reklamy dávať a zobrazovať aj na ostatných vašich weboch.
  3. Vytvoríte si reklamné plochy podľa toho, kde na webstránke ich chcete použiť. Či v texte, bočnom paneli, na spodku stránky a pod. Máte veľa možností nastavenia.
  4. Každá takáto reklamná plocha má špeciálny kód, ktorý skopírujete na vašu stránku na miesto, kde chcete zobrazovať. Ideálne je na začiatku, v strede alebo na konci článkov.
  5. Článok, stránku uverejníte a automaticky sa vám začne zobrazovať reklama.

Príklad, ako môže vyzerať reklama Google adsense:

/prevdepodobne tu uvidíte niečo, čo ste v poslednom čase na internete vyhľadávali, prezerali/


Registrovať web pre Google adsense

Príklad, ako môže vyzerať reklama Etarget (alebo ako v bočnom paneli pod FB)


Registrovať web pre Etarget

Výhody týchto reklamných plôch

Reklamy nie sú návštevníkom zobrazované náhodne. Sú generované každému zvlášť, podľa jeho aktivít na internete. Napríklad, ak pred návštevou vášho webu vyhľadával nejaký produkt alebo navštívil nejaký eshop, ktorý inzeruje v googli, automaticky sa mu zobrazí reklama, ktorá mu to pripomenie, alebo ponúkne nejakú inú alternatívu hľadaného produktu.

To znamená, vyššiu pravdepodobnosť, že na takúto reklamu klikne a vy zarobíte. Funguje to na základe tzv. cookies, teda údajov, ktoré sú ukladané v pamäti prehliadania a podľa toho Google a etarget nastavuje zobrazovanie reklám.

Neodporúča sa zobrazovať PPC reklamy v kombinácii s reklamnými bannermi rôznych affiliate, v prípade, že máte tematický blog a chcete zarábať na províziách z predaja produktov z oblasti, o ktorej píšete.

Ak píšete o športe a chcete predávať, resp. odporúčať doplnky výživy za províziu, nechajte si na webe len bannery z provízneho programu. Ak budete mať aj Adsense, ten môže čitateľom zobrazovať reklamy na doplnky výživy od konkurencie a to by bolo pre vás kontraproduktívne. Hlavne pre to, že provízia z affiliate je väčšia ako zárobok za preklik na Adsense a Etarget reklamu. Viac o províziách sa dočítate TU.

Tak, ak píšete alebo chceli by ste písať blog a zarábať na tom, začnite s tým už dnes.

Veľa úspechov!

Zdieľaj, možno helfneš ďalším