Bitcoin je bublina. Investujete a prídete o všetko





Takýmto spôsobom sa bankári, politici a iní gangstri snažia ľudí odhovoriť od Bitcoinu a ostatných kryptomien. Topiaci sa slamky chytá a v tomto zrode nového finančného systému, kde títo doterajší paraziti profitovali zo strachu jednoduchých ľudí o ich holú existenciu, teda z úverov, úrokov a exekúcií, sa snažia akýmkoľvek spôsobom kryptomeny odstaviť. Bitcoin a technológia, na ktorej sú kryptomeny postavené im  túto možnosť profitovania rúcajú ako domček z karát.

Bitcoin je bublina, na ktorej profitujú jej tvorcovia

A keď si tvorcovia povedia, že už majú dosť, Bitcoin predajú, zrušia, vymažú. Blud. Po prvé, Bitcoin je virtuálna mena, ktorej tvorca je dodnes neznámy. Bola vytvorená ako alternatívna mena, ako iný spôsob platieb, ktoré mali byť využívané v určitých informačných odvetviach. V tom čase nik neplánoval, ani nepredpokladal, že myšlienka a spracovanie tejto novej technológie sa stane natoľko populárne a jej hodnota niekoľko tisíckrát presiahne očakávania.

Ethereum, ďalšia kryptomena. Túto, resp. novú technológiu blockchainu vytvoril mladý ruský informatický génius Vitalik Buterin. V čase, keď tento nápad vznikol a začal ho realizovať, mal len devätnásť rokov. A teraz si predstavte, mladého informatika, ktorého svet tvoria len počítače a oduševnenie v nových technologických možnostiach, ako prahne po bohatstve a špekuláciami sa snaží čím skôr sa stať miliardárom. Tak ako pred rokmi Mark Zuckerberg nemal tušenia, a ani ho nezaujímalo, aké bohatstvo mu prinesie nápad so sociálnou sieťou.

Bankári sa boja kryptomeny

V doterajšom svete bohatstvo plodilo bohatstvo a peniaze znamenali moc. Moc ovplyvňovať systém a ľudí za účelom zvyšovania bohatstva. Nik z jednoduchých ľudí, ktorí boli odkázaní na „veľkorysosť“ horných desaťtisíc nemal šancu podieľať sa a užívať ich svet.

Príchodom novej technológie, ktorá priniesla možnosť virtuálnych mien sa ich svet pomaly rozpadá. Jednak preto, lebo nemajú možnosť regulovať a ovplyvňovať tento systém a jednak preto, že akákoľvek veľká investícia do tohto systému im momentálne pripadá ako vysoko riziková, keďže nemajú možnosť do nej zasahovať. Preto sa za každú cenu snažia zachovať staré pomery takýmito honmi na čarodejnice.

Politici sa boja kryptomeny

Popularita a čoraz väčší nárast investícii ľudí do kryptomien uberá štáty o zisky z daní. Preto sa taktiež snažia nájsť mechanizmus, ako takéto príjmy ľudí v podobe kryptomien zdaniť. Prvým krokom bude uznať kryptomeny ako oficiálne platidlo alebo ceninu. Momentálne to nie sú oficiálne peniaze, teda nemôžu podliehať dani. A ak svet uzná kryptomenu oficiálnym platidlom, len vtedy jej hodnota porastie.

A po ďalšie, musí nájsť spôsob, ako vlastníctvo a príjmy v kryptomenách zadokumentovať, čo je zatiaľ dosť nemožné a pravdepodobne nemožné aj bude.

Kto profituje na kryptomenách?

Čiastočne je pravdou, že s nárastom popularity a ceny Bitcoinu rastie aj mnoho iných virtuálnych mien, z ktorých niektorí tvorcovia to chcú využiť len na naplnenie vreciek. Preto dnes už nie je také jednoduché  investovať do kryptomien, ako to bolo pred rokmi, kedy ich bolo na výber len pár.

Aj z toho dôvodu Bitcoin ostáva na prvom mieste v popularite a stúpajúcej hodnote. Aj keď na druhej strane je tiež pravdou, že sa objavujú novšie a oveľa lepšie technológie a platformy, ako napr. spomenutý Ethereum, ktorý by mal pomaly nahradiť platformu Bitcoinu a možno aj prevýšiť jeho hodnotu.

A tak jednoduchí ľudia stále dostávajú šancu zbohatnúť na čoraz rýchlejšom integrovaní virtuálnych mien do bežného života.

Ešte nemáte svoju kryptomenu?

Ak si stále hovoríte, že to je len bublina, tak ostaňte pri bežných peniazoch uložených na momentálne bezúročných účtoch v banke.

Ak začínate rozmýšľať pokrokovejšie a ešte nemáte zakúpenú kryptomenu, ktorá by vám mohla priniesť zaujímavé  výnosy, je najlepší čas tak urobiť. Samozrejme, nemusíte investovať tisíce, stačí len toľko, koľko si môžete dovoliť. Napr. 100€.

Každá investícia nesie nejaké riziko, či to sú klasické peniaze, fondy, zlato, nehnuteľnosti, tak aj kryptomeny. No ako máte možnosť sledovať ich dlhodobý vývoj, každý, kto v minulosti rozumne investoval do Bitcoinu alebo Etherea je dnes s investíciou v pluse.

Aj keď sa dá povedať, že čím väčšia hodnota kryptomeny, tým citeľnejšie cenové výkyvy, ktoré vás môžu znervózňovať. Hlavne, keď investícia poklesne viac ako o polovicu. No zatiaľ to stále v kryptosvete funguje tak, že aj keď o polovicu klesne, následne dvakrát stúpne.

Bitcoin alebo Ethereum môžete zakúpiť prostredníctvom Coinmama.com, alebo Coinbase.com. Bankovým prevodom alebo platbou kreditkou.

Coinmama.com je slovenský projekt na kúpu a výmenu kryptomien, ktorý je obľúbený aj vo svete po boku coinbase.com, asi najobľúbenejšej platformy na nákup Bitcoinu alebo Etherea.

Nečakajte na ďalšiu stúpajúcu vlnu hodnoty kryptomien. Buďte už na nej!

Registrovať na Coinmama

Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Registrovať na Coinbase

Po odsúhlasení a doplnení všetkých údajov, kreditkou alebo prevodom zakúpite Bitcoin alebo Ethereum.

Podrobný návod, ako nakupovať na Coinbase

Následne si za Bitcoin alebo Ethereum môžete zakúpiť ďalšie kryptomeny na uznávaných svetových kryptoburzách Binance.com alebo HitBTC.com

Registrovať na Binance.com

Registrovať na HitBTC.com

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *