Blogovanie. Zarobiť si písaním článkov na blog

Blogovanie. Zarobiť si písaním

Blogovanie je dnes na vzostupe. Každý, kto chce niečo verejne povedať, napíše o tom blog. A mať vlastný blog výhoda. Táto výhoda ponúka dobrú možnosť zárobku. Ako?

blogovanieJe vela firiem a stránok, ktoré zaplatia blogerovi za napísanie a uverejnenie reklamného textu na jeho blogu.

Predstavte si, že vy iba sedíte doma a píšete články, do ktorých zakomponujete opis nejakého výrobku, s ktorým ste spokojný. Napríklad knihy, ktorú ste prečítali a páčila sa vám. Do toho textu pridáte špeciálny odkaz na tento produkt a keď si knihu niektorý z vašich čitateľov kúpi, Vy máte z tohto predaja províziu.

Pripadne nesedíte doma, ale radi cestujete. Popri tom fotíte a píšete o miestach, ktoré ste navštívili. Ľudia sa radi pozrú tam, kde neboli, alebo kde sa chystajú. A vo vašich textoch a na stránke potom môžu byť odporúčania, do akého hotela, reštaurácie, wellness a pod. by mali ísť. Tieto prevádzky Vám radi zaplatia za takúto reklamu.

Ak máte vlastný tematický blog, kde uverejňujete články na určitú tému, napr. varenie a pod, časom si získate dosť čitateľov. To znamená, veľa ľudí, ktorých zaujíma varenie je aj zaujímavou skupinou pre podnikateľov v tomto odvetví. Váš blog bude pre nich zaujímavou príležitosťou pre reklamu. Oslovia vás a budete si môcť dohodnúť, koľko vám za takú reklamu, či už bannerovú alebo PR článku, zaplatia.

Ak radi píšete a máte zaujimavé témy, vlastný blog je jednou z možností ako na tom zarobiť.

Blog ako prostriedok marketingu

A nielen to. Blog je základným prostriedkom content marketingu. Ľudia stále radi čítajú, len sa v posledných rokoch z knižníc presunuli na internet. Ak máte firmu alebo živnosť a ponúkate nejakú službu, tovar, mali by ste mať aj webstránku so základnými údajmi o vašom biznise. Samozrejme, aj vaša konkurencia bude mať webstránku. A vy potrebujete, aby vás ľudia na internete našli a hlavne, aby nakúpili alebo objednali u vás. K tomu dne slúži hlavne content marketing.

Ak budete na svoju webstránku, blog pravidelne prispievať zaujímavé články, ktoré budú čitateľom hlavne v niečom nápomocné, budú sa k vám vracať. A ako ukazujú posledné prieskumy, je vysoká pravdepodobnosť, že u vás aj nakúpia.

Blog ako druh pasívneho príjmu

Ak nepodnikáte ale radi píšete, môžete na tom zarobiť, tak ako už bolo v úvode spomenuté. Dnes mnoho ľudí píše blogy na stránkach rôznych denníkov. A niektoré sú aj populárne. Avšak samotní blogeri z toho v podstate nič nemajú, len mediálnu slávu. Z tej sa ale nenajedia. Zarábajú na tom denníky a ich majitelia. Ak ste jedným z takýchto blogerov, ktorý svoje blogovanie cieli na spomínané stránky internetových denníkov, mali by ste popremýšľať aj o vlastnej stránke a blog na denníku následne využiť na propagáciu blogu svojho. Odkiaľ budete postupne presmerovať čitateľov k vám.

Výhody vlastného blogu

Jedna hlavná výhoda je tá, že si na vlastný web, blog môžete písať a umiestniť čokoľvek. Na externých blogoch vaše články nemusia prejsť cenzúrou a vydavateľ ich buď neuverejní alebo premyslene ukryje.

Ako bolo spomenuté, ak vaša téma zaujme množstvo čitateľov, zarobíte na províziách z reklamy alebo produktových článkov, ktoré si u vás môžu objednať firmy podnikajúce v oblasti blízkej témam o ktorých píšete.

No čo  ak chcete písať o nejakej okrajovej téme, ktoré nie je predmetom žiadneho podnikania? V tom prípade máte možnosť na blog, do textu umiestniť reklamy zo systému google adsense. Tie sú nastavené tak, že každému čitateľovi zobrazia reklamu na základe jeho individuálneho záujmu. Ak bude váš text čítať niekto, kto prednedávnom na internete hľadal nejaký produkt, tak sa mu automaticky zobrazí reklama, ktorá mu tento produkt pripomenie. Ak na túto reklamu klikne, tak vy zarobíte. Zárobok za taký klik môže byť podľa relevancie až 50 centov.

Príklad jednej úspešnej blogerky, ktorá na svojom blogu zarába pekné peniaze.

Trochu trpezlivosti, kým sa načíta video:)

Celé video aj s inými blogermi a ľuďmi živiacimi sa internetom môžete vidieť na tejto youtube stránke

BLOG

Nevlastníte žiaden blog a chceli by ste si ho založiť?

Ak máte skúsenosti s tvorením www stránok v redakčných systémoch, je to pre vás jednoduché. Zaregistrujete si nejakú doménu, najlepšie takú, ktorá sa ľahko zapamätá. Potom zakúpite hosting, na ktorý ju nasmerujete a tam nahodíte web s blogom. Najpoužívanejším redakčným systémom na blogovanie je WordPress. Väčšina poskytovateľov hostingu vám ho na požiadanie hneď nahodí. Ak máte patričné vedomosti a skúsenosti, upravíte si ho podľa seba a môžete písať.

Jedným z takých poskytovateľov je aj spoločnosť WEDOS. Už dlhé roky poskytujú kvalitné a hlavne, cenovo bezkonkurenčné služby. Doménu môžete získať už od 4,80€ a kvalitný, rýchly hosting za 13€ na rok. A ak vystihnete nejakú akciu, aj lacnejšie.

Neviete vytvoriť blog, nemáte s tým žiadnu skúsenosť?

Radi píšete, no vaše počítačové zručnosti končia pri textových editoroch a naučiť sa vytvoriť webstránku by vás stálo mnoho času, ktorý by ste vedeli zužitkovať ináč?

Môžete písať na externé blogy, ktoré túto možnosť ponúkajú. Tam však, ako už bolo spomenuté, nemusíte mať, resp. môžete mať obmedzenú možnosť zarobiť na reklame. (Mať vlastný blog, web prináša mnoho výhod)

Ak túžite po vlastnom webe, blogu, najjednoduchšie je osloviť niekoho, kto vám to spraví. Firmu, ktorá sa venuje tvorbe webstránok. Je ich veľa aj ceny sú rôzne.

Skúste osloviť www.kompletweb.sk

Mnoho firiem požaduje za vytvorenie webu, blogu aj 500 eur. Tam to môžete mať o niekoľkonásobne výhodnejšie. (od 89€) A vždy je možnosť dohody.

Alebo napíšte aj cez tento formulár a po dohode vám pomôžem vlastný blog a stránku vytvoriť. Taktiež so zaregistrovaním domény a hostingu u spomínaných prevádzkovateľov, kde nainštalujem jeden s najviac používaných systémov na tvorbu blogov a stránok WORDPRESS. V ňom je urobená aj stránka na ktorej práve ste.

Následne odporúčam ešte prečítať knihu “Blog za milión”, kde sa dozviete ďalšie zaujímavé veci.

Už len málo vás delí od vlastného blogu a zarábania, webstránka s blogom.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Zdieľaj, možno helfneš ďalším