Cardano (ADA), zoznámte sa s virtuálnou menou a jej hodnotou

Cardano, kryptomena s označením ADA si pomaly ale isto osadzuje pevné miesto v rebríčku virtuálnych mien, o ktoré by sa ľudia mali zaujímať. Nie je to len jedna z mnohých projektov, ktorých je na trhu stovka. Tento má za sebou silný tím, technológiu a hlavne myšlienku.

Svoje pomenovanie nesie po Gerolamovi Cardanovi, bol to taliansky matematik, filozof a astrológ, ktorý v čase najväčšieho rozkvetu astrológie v rokoch 1450 – 1550 patril medzi tých, ktorí zároveň aktívne rozvíjali astronómiu.

Mena nie je prvotný a hlavný zámer vytvorenia siete Cardano, ale ako jeden z jej produktov. Za projektom stojí skupina, tím špičkových, svetovo uznávaných akademikov a vedcov, ktorých združil Charles Hoskinson. Špičkový technológ a matematik, ktorý stál aj pri vzniku a etablovaní platformy Ethereum a jeho kryptomeny.

Projekt Cardano, ktorý vznikol v roku 2015 a je stále vo vývoji a zlepšovaní, so sebou prináša nový algoritmus, ktorý má zabrániť hackerským útokom, čo sú zamerané na krádeže kryptomien a iných dát. Táto technologická platforma nielenže ponúkne novú kryptomenu, ale aj rýchle a priame platobné transakcie po celom svet, ktoré budú zabezpečené kryptografiou a doslova neprelomiteľné. Je to samostatná blockchain platforma, podobne ako Ethereum, teda nie je od neho odvodená, ako prevažná väčšina tokenov a startupov

Ako môže narásť jeho hodnota?

Cardano, teda ADA prišla na burzový trh v októbri 2017. Vtedy sa jeho hodnota, resp. cena pohybovala v rozpätí 0,02 až 0,03 USD a postupne rastie. Predpovede sú rôzne. Niektorí jej nedávajú šancu na úspech, no väčšia skupina, či už laikov alebo odborníkov na kryptomeny a blockchain technológiu ju zaradzujú medzi najlepšie projekty, ktoré v poslednom čase vznikli.

Aj keď má vysokú kapitalizáciu, tento aspekt zhodnocovania jednotlivých, hlavne kryptomien nových technológii pomaly prestáva platiť. Niektorí jej predpovedajú maximálne 10 USD/ADA, niektorí idú aj na 100 USD/ADA a viac. Čas ukáže. Tak, ako to bolo pri iných menách, ktoré začínali na hodnote pár centov a dnes sa obchodujú za niekoľko stoviek. Napr. aj samotný Bitcoin alebo Ethereum, ktorý sa z 0,20 USD dostal na hodnotu cez 1000 USD. K predpovedi ceny Cardano možete prispieť aj vy na tejto stránke

Momentálna hodnota:

Taktiež treba pripomenúť, že táto mena sa v Japonsku stáva veľmi populárnou, a je možné povedať, že druhou v poradí po Bitcoine. Vo viacerých mestách sú už osadené „bankomaty“ pre výber a zámenu mien spoločne s Bitcoinom.

cardano, ada bankomat

zdroj: wikipedia

 

Preto by ste mali pouvažovať, či by ADA, teda Cardano nemalo tvoriť určité percento vašej investície do kryptomeny.

Ako kúpiť Cardano?

Cardano môžete zakúpiť, teda zameniť na Binance.com Jednej z najväčších a najbezpečnejších svetových búrz na kryptomeny. Tam ju zameníte za Bitcoin alebo Ethereum, ktoré si po registrácii a overení vašich údajov zašlete do virtuálnej peňaženky, ktorú vám binance vytvorí. Následne Cardano môžete ponechať a držať v spomínanej peňaženke na binance.com, alebo si ju v budúcnosti prepošlete do virtuálnej peňaženky (Daedalus), ktorú Cardano vytvoril pre Windows aj Apple operačný systém. V blízkej budúcnosti plánuje spustiť aj verziu  pre Android.

Zakúpiť Cardano na Binance

Ak ešte nevlastníte Bitcoin alebo Ethereum, čo je dnes už pre väčšinu mladých ľudí samozrejmosť, zakúpite si ho kreditkou alebo prevodom na Coinmama.com. Slovenský, svetovo uznávaný projekt na predaj a kúpu Bitcoinu a Etherea. Taktiež sa registrujete, potvrdíte údaje, zakúpite menu, pre ktorú dostanete virtuálnu peňaženku a znej si ju prepošlete do peňaženky na binance.com, ak si budete chcieť zakúpiť Cardano.

Registrovať sa na Coinmama

Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Taktiež môžete podobne nakúpiť na COINBASE, celosvetovo najobľúbenejšej platforme. Viac TU

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *