Chcete ťažiť kryptomeny? Postačí aj mobilný telefón | zarabanie.eu

Kryptomenu nemusíte kúpiť, aby ste ju vlastnili. Môžete si ju aj vyťažiť. Ťaženie kryptomien bol jeden z prvých spôsobov, ako sa dostať ku kryptomene. Dnes si kryptomenu môžete zakúpiť a dokonca s ňou obchodovať na burze. Ak chcete kryptomenu ťažiť, už nemusíte mať drahé počítače, alebo ťažobné zariadenia, stačí aj mobil, smartfón. Ako ťažiť kryptomenu na mobile? Jednoducho.

Doba napreduje a kryptomeny s ňou

Kedysi sa začal ťažiť Bitcoin a postupne s nim aj ostatné, dnes už hodnotné kryptomeny, ako Litecoin, Ethereum, Dash, Monero. Na ťaženie ste postupne potrebovali lepšie a drahšie počítače, či už s dobrým procesorom, alebo grafickou kartou. Začali sa vyrábať aj zariadenia, priamo určené k ťažbe kryptomien.

No jednak, je to pre bežného človeka stále drahé, či už zariadenie alebo elektrina. Vývoj priniesol na trh telefóny s operačným systémom a tie sú čoraz viac lepšie, aj cenovo dostupnejšie. A tak ako sa dá tasiť kryptomena na počítači, dá sa ťažiť aj na mobile.

Jestvuje mnoho aplikácii, ktoré sa tvária, že  vám ťažia kryptomenu, no väčšina z nich sa len tak tvári, a vyťaženú kryptomenu nikdy neuvidíte. Preto je dobré si prečítať aj pár recenzií pokiaľ si ju do mobilu nainštalujete a začnete ťažiť v nádeji rýchleho zbohatnutia.

Rýchle zbohatnutie nehrozí, no môže byť rýchlejšie

Tak ako pri ťažení kryptomeny na drahých počítačoch a zariadeniach, množstvo vyťaženej kryptomeny závisí od technických parametrov zariadenia. Ide najmä o rýchlosť, zvykne sa to uvádzať v HS/s. Hasrate za sekundu.

Napríklad Ethereum sa ťaží za pomoci grafickej karty. Čím výkonnejšia, tým rýchlejšie vyťažíte. Teda taká grafika NVIDIA GTX 1050, ktorá je súčasťou viacerých herných a drahých notebookov má rýchlosť 12MH/s. To znamená, že za deň by ste mohli vyťažiť cca 0,0014 Etherea. Tu však ešte musíte odpočítať náklady na elektrinu. Približne by ste mali za dobrých podmienok vyťažiť 0,04 ethereum za mesiac nepretržitej prevádzky.

Stojí to za to? Zatiaľ ešte hej, lebo Ethereum stále stúpa na cene. No keďže nemáte drahé stroje a lacnú elektrinu, máte mobilný telefón.

Ako ťažiť kryptomenu cez mobil?

Nainštalujete si aplikáciu Miner Gate. Zaregistrujete si mail a nastavíte heslo. Tým pádom máte účet a môžete sa na neho prihlásiť a ťažiť aj na iných telefónoch a aj počítačoch.

Čo to znamená?

V rodine má telefón každý. A trendom dneška je mať čo najdrahší smartfón, aj keď využívame možno 10% jeho možností. To je ale výhoda pre ťaženie. Čím lepší telefón, tým rýchlejšie ťaženie.

A teraz konkrétne. Povedzme, že ste štvorčlenná rodina. Máte štyri smartfóny. Vy a partner chodíte do práce, deti do školy. Chcete ušetriť, tak si mobil nabíjate v práci a deti podľa možností v škole.

Jeden člen rodiny má zaregistrovaný účet na Minergate. Aplikáciu majú nainštalované všetky štyri telefóny pod tým jedným účtom. To znamená, že ak spustíte ťaženie na každom z nich, máte štvornásobne viac vyťaženej kryptomeny, ako keby ste ju ťažili len na svojom telefóne.  A keď ešte máte niekde v šuplíku pár starých mobilov s Androidom, tak už môžete mať peknú ťažobnú stanicu.

Keď k tomu ešte pripojíte počítač, kde si nainštalujete program z MinerGate, tak to len znásobíte. Ťaženie na PC môžete nechať pustené počas bežnej práce, alebo aj počas toho, keď  sa na ňom deti hrajú. A tak ako na mobiloch, ťažiť kryptomenu môžete na akomkoľvek počítači, kde je nainštalovaný tento potrebný softvér.

Aplikácia Minergate vám automaticky prepočíta rýchlosť vášho telefónu s procesom ťaženia a vy približne viete, koľko za aký čas vyťažíte.

A nemusí vás to nič stáť

Ak si to zariadite tak, ako bolo spomenuté, viac telefónov a minimum nabíjania doma, na čo môžete okrem spomínanej možnosti, ktorá sa nemusí páčiť zamestnávateľovi, použiť aj solárne nabíjačky, môžete jednoducho prísť k ponúkaným kryptomenám.

Aké kryptomeny môžete vyťažiť?

V aplikácii, ale aj na počítači, keďže je to multiplatforma, môžete ťažiť Bitcoin, Monero, Bytecoin, Digital Note, Litecoin, ZCash, DashCoin, FanomCoin, MonetaVerde, DashCoin, Quazarcoin a iné.

Tie populárne ako Bitecoin alebo Monero máte možnosť vyskúšať ťažiť pár týždňov zdarma, potom by ste si mali zakúpiť ťaženie v „cloudoch“, čo je výhodnejšie a omnoho rýchlejšie, teda ziskovejšie.

Získať Miner Gate

Ostatné spomenuté kryptomeny môžete neobmedzene ťažiť navždy. Niektoré sú nové, a ich hodnota nie je veľká. Ale aj Bitcoin pred rokmi, keď sa začínal ťažiť, stál pár centov a dnes niekoľko tisíc eur.

Taktiež máte stále možnosť , okrem ťaženia, zakúpiť si okrem Bitcoinu aj ostatné meny na renomovaných „exchangoch“. Bitcoin alebo Ethereum na Coinmama alebo Coinbase a následne ostatné meny na Binance.

Podrobný návod ako kupovať na Coinbase TU

Svet financií ako bol doteraz pomaly končí a tak, ako kedysi ľudia namiesto barteru začali používať klasické peniaze, tie časom nahradia nové meny, s ktorými len tak ľahko nik manipulovať nebude môcť, ako je to bežné pri dnešných burzách. Buďte aj vy súčasťou týchto zmien už dnes. Kto skôr príde, ten skôr berie.

Najviac Kryptomien kúpite na


Zdieľaj, možno helfneš ďalším

1 Comment

  1. […] ste síce mohli a môžete cez mobilný telefón ťažiť kryptomeny cez aplikáciu MinerGate (Viac tu) no v závislosti od výkonu vášho telefónu tam je ťaženie komplikovanejšie a zdĺhavejšie. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *