Electroneum. Kryptomena pre ťaženie a zarábanie na mobilnom telefóne

Svet kryptomien sa rozrastá. A aj ťaženie kryptomien začína byť prístupné pre každého. Každý dnes má mobilný telefón. Electroneum je kryptomena, ktorá bola vyvinutá prioritne pre mobilné telefóny. Túto kryptomenu si môžete vyťažiť a zároveň zameniť za inú kryptomenu, ako Bitcoin, Ethereum, Ripple a ostatné. Využite potenciál vášho smartfónu naplno a nechajte ho zarábať.

Elektroneum, kryptomena, ktorá prišla do bežného života a na trh začiatkom novembra 2017 sa teší čoraz väčšej popularite. A teraz, keď nedávno jej vývojári oficiálne spustili možnosť ťaženia na mobilnom telefóne, pre čo bola stvorená, jej popularita stúpa ešte viac. Za necelý týždeň sa zaregistrovalo a ťaží vyše 50 000 užívateľov.

Doteraz ste síce mohli a môžete cez mobilný telefón ťažiť kryptomeny cez aplikáciu MinerGate (Viac tu) no v závislosti od výkonu vášho telefónu tam je ťaženie komplikovanejšie a zdĺhavejšie. Avšak máte možnosť ťažiť viac kryptomien.


Výhody kryptomeny Electroneum

Vývojári Elektronea vypracovali algoritmus mobilného ťaženia tejto kryptomeny tak, aby ste váš telefón počas ťaženia mohli využívať bez toho, aby samotné ťaženie nejako vážne ovplyvňovalo jeho funkciu a zároveň je ťaženie tejto kryptomeny oveľa, oveľa rýchlejšie ako pri konkurenčných aplikáciách.

Ak ste doteraz skúšali ťažiť kryptomenu cez mobil napr. cez spomenutý MinerGate, mohlo sa stať, hlavne pri menej výkonných telefónoch, že zariadenie počas ťaženia bolo pomalšie, možno až mrzlo, teda nemohli ste ho naplno používať a zároveň to rýchlo „žralo“ baterku.

Pri ťažení kryptomeny Electroneum to nehrozí, resp. veľmi, ale veľmi minimálne. Aplikácia automaticky zistí výkon vášho telefónu a algoritmus upraví parametre a rýchlosť ťaženia podľa toho. Preto sa dá predpokladať, že ak sa takéto ťaženie rozšíri medzi bežnou populáciou, obľúbenosť tejto kryptomeny porastie ešte viac a zároveň aj jej hodnota. Niektorí zainteresovaní pokladajú toto revolučné ťaženie kryptomeny Electroneum za nástupcu Bitcoinu.

Koľko môžete vyťažiť?

Čím kvalitnejší mobil, tým rýchlejšie ťaženie. Za deň permanentného ťaženia kryptomeny môžete v závislosti od parametrov vášho zariadenia vyťažiť 1 až 5 Electoronuem (ETN) Ako príklad uvediem mobil Xiaomi Redmi 4x s procesorom Qualcomm Snapdragon 435 na 64 bitovej architektúre taktovaný na frekvencii 1,4 Ghz s ôsmimi jadrami a operačnou pamäťou 3GB.

Za tri dni tento mobil vyťažil 3,82 ETN. V porovnaní s inou aplikáciou na ťaženie inej kryptomeny je to niekoľkonásobne viac. V spomenutom Minergate tento mobil ťažil 1 XDN (Digital Note) dva týždne. A pritom hodnota Electroneum je 5x vyššia ako XDN. Už len to predpovedá úspech Electroneum.

Aktuálne:

(4/2018) Po aktualizácii aplikácie a technických zmenách sa rýchlosť ťaženia zvýšila. S bežným mobilom dokážete vyťažiť až 10 ETN za deň. (310 za mesiac, 3600 za rok, pri predpovediach, že cena ETN bude 1 až 5€ = cca 18000€, je to zaujímavý zárobok.) Ak tento projekt vydrží, tak bude jeden z najlepších spomedzi všetkých blockchain technológii a kryptomien.

Ako ťažiť Electroneum na mobile?

Jednoducho. Stačí stráviť kúsok času pri inštalácii aplikácie a registrovaní účtu. Aplikácia je dostupná na Google Play. Po inštalácii si budete musieť ešte nastaviť účet. Odporúča sa to robiť za pomoci počítača, čím to urýchlite.

K používaniu aplikácie musíte mať vytvorený účet na webstránke kryptomeny https://my.electroneum.com/register. Po inštalácii budete musieť overiť váš mail a telefónne číslo, kde vám zašlú overovací kód sms-kou (zatiaľ zdarma) a následne aj overovacie linky na registrovaný email. Nastavíte si pin-kód, s ktorým sa budete prihlasovať do aplikácie a môžete začať ťažiť. Samozrejme, musíte byť online, teda mať zapnuté dáta alebo wifi. A nebojte sa, ťaženie nespotrebováva veľa dát. Taký Facebook Messenger ich v porovnaní s tým spotrebuje oveľa viac.

Aplikácia slúži aj ako peňaženka pre túto kryptomenu, kde si kryptomenu presuniete už pri vyťažení 5 ETN. A to je max 5 dní a menej. Ak zaregistrujete každého člena rodiny a spustíte aplikáciu na každom telefóne, môže to byť zaujímavé.

Takto vyťaženú kryptomenu môžete ponechať v peňaženke a čakať, kým sa jej hodnota vyšplhá a potom si zameniť za momentálne platné peniaze, alebo si ju môžete hneď na burze zameniť za inú kryptomenu, ktorá má silný potenciál rásť.

Zarobte s aplikáciou viac

V rámci promo môžete zarobiť viac. Ak už budete mať nainštalovanú aplikáciu, tak postupujete nasledovne. V aplikácii zadáte číslo vášho referála (B3A7DB) a zároveň odporučíte ďalších známych, ktorí si aplikáciu nainštalujú a uvedú zase vaše referenčné číslo. Známi zase môžu odporučiť ďalších piatich, čím taktiež získajú možnosť zarobiť za odporúčanie. 

Presnejšie, ak zadáte spomenutý kód B3A7DB, ku každému vyťaženému ETN, dostanete bonus 0,1 ETN a ak odporučíte aplikáciu ďalším známym, bude sa vám pripisovať 5% z ich vyťažených ETN.

Postup:

V aplikácii kliknete na “Earn Free Coins

Potom buď “Enter a code” kde zadáte spomenutý kód B3A7DB

Alebo na “Scan a Code” kde oskenujete tento QR.

Následne prepošlete alebo dáte naskenovať priateľom, známym, ktorí si nainštalujú túto alikáciu váš kod, ktorý nájdete pod zeleným tlačidlom “Show my refferal code/QR

Aká je momentálna hodnota ETN (Electroneum)

Možno to zatiaľ nie je zaujímavé číslo, no Bitcoin mal na začiatku podobnú hodnotu. Ako bolo spomenuté, ak denne vyťažíte jeden 10 ETN, do mesiaca máte vyše 300, do roka 3600. A predstavte si, že dnes máte 3600 Bitcoinov😊 O pár rokov to môže byť podobné aj s Electroneum. Aj keď ETN nedosiahne takú hodnotu ako Bitcoin… ale predstavte si, že dosiahne aspoň tých 5 a viac €.

Vyťažte z mobilu čo najviac!

Kryptomenu Electroneum môžete samozrejme ťažiť aj na počítači, alebo notebooku. O tom ako, bude priblížené v nasledujúcich článkoch.

Ešte dodatok na záver

Mobilná aplikácia na ťaženie kryptomeny Electroneum je zatiaľ v testovacej prevádzke, to znamená, že máte možnosť vyťažiť čo najviac, ako sa dá. Vývojári počas toho hľadajú a opravujú chyby, ktoré sa v reáli môžu udiať. Spustili maximálnu možnú rýchlosť ťaženia, aby v čo najkratšom čase mohli technické problémy v ich sieti opraviť. Niekedy sa môže stať, resp. zdať, že vyťažené ETN neprechádzajú do peňaženky. Treba byť trpezlivý, po čase sa tam presunú. 

Je predpoklad, že po tomto testovacom období, počas ktorého sa vychytajú muchy, rýchlosť ťaženia ETN sa zníži, tým pádom je vhodné zapojiť sa čím skôr

Dodatok k dodatku:

Spoločnosť Electroneum na sociálnej sieti Twitter uviedla, že všetky vyťažené ETN budú vyplatené …

A dodatok k dodatkovému dodatku:

Autor článku môže osobne potvrdiť, že všetká, na mobile vyťažená kryptomena Electroneum mu bola preposlaná do peňaženky!
Zdieľaj, možno helfneš ďalším

1 Comment

  1. Lukas píše:

    Iba sa to tvari ze tazite..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *