Kryptomena Stellar Lumen (XLM) ešte zamieša karty virtuálnych mien

Hádam každý pozná kryptomeny ako Bitcoin alebo Ethereum. Okrem nich jestvuje dalších dvetisíc virtuálnych mien a stále pribúdajú nové. Kryptomeny, ktoré už majú svoje stabilné miesto a popularitu nájdete v rebríčku coinmarketcup.com. Tie najlepšie v prvej stovke. A v prevej desiatke aj Stellar Lumens s označením XLM

Technológia Stellar vznikla na základe platformy Ripple, ktorá v poslednej dobe taktiež stúpla na popularite aj na cene. V jeseni 2017 bola cena Ripple na úrovni cca 0,18 € a počas decembrového boomu atakovala hranicu 3€.

Za úspechom platformy Ripple je záujem svetových finančných inštitúcii o jeho technológiu ultra rýchleho, lacného a bezpečného prevodu peňazí.

Vráťme sa k Stellaru. Je to upravená, vylepšená verzia spomínanej technológie Ripple. Ultra rýchle procesy prevodov, v trvaní maximálne 4 sekundy,  umožňujúce transakcie viacerých klasických aj virtuálnych mien.

Tieto technológie sú stále v počiatkoch, no pomaly sa o ne, ako bolo spomenuté pri Ripple, začínajú zaujímať veľkí hráči na poli svetových financií a technológií.  Stellar taktiež v poslednom čase nadviazal spoluprácu s mnohými, kde je možno dobre spomenúť aj veľkého partnera, spoločnosť IBM.

Stellar Lumen, teda meny XLM je v obehu oproti Ripple o viac ako polovicu menej, teda to by malo znamenať, že jeho cena by mala byť aj o polovicu väčšia ako má XRP.

Na jeseň 2017 sa cena jedného Lumenu pohybovala na úrovni 0,05€. V decembri atakovala 1€. Predpokladá sa, že decembrové maximá z minulého roka sa čochvíľa vrátia a v tomto roku tú hranicu aj presiahnu. To by znamenalo, že Stellar Lumen, aj na základe spomínanej výhody oproti Ripple, môže nielen prekročiť hranicu 1€ ale kľudne atakovať 3 až 6€ za jeden XLM.

Momentálna hodnota

 

Kde kúpiť Stellar Lumen

Ak už máte zakúpený Bitcoin alebo Ethereum, tak stačí patričnú čiastku preposlať na Binance.com, kde si to zameníte za Stellar.

Zakúpiť Stellar na Binance

Ak nevlastníte Bitcoin, či Ethereum, za ktoré sa dajú nakúpiť ostatné kryptomeny, zaobstarať si ho, resp. patričnú čiastku môžete na coinmama.com, alebo coinbase.com kde je možné zakúpiť ho kreditkou alebo prevodom. Viac info TU

Registrovať sa na Coinmama

Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Stellar Lumen možete obchodovať aj na IQ Option alebo Etoro

Je to novinka, a etoro je asi jediná platforma, ktorá ponúka túto možnosť. Teda zarábať môžete nielen na tom, keď lumen stúpa na hodnote, ale aj keď klesá. Vic o obchodovaní na etoro sa dozviete TU. 

Etoro a možnosť tradovať kryptomeny

alebo na IQ OPTION

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *