Kryptomeny ako investícia do budúcnosti. Má Bitcoin konkurenciu?

Kryptomeny. Investícia budúcnosti. Má Bitcoin konkurenciu?

Určite už každý pozná Bitcoin. Virtuálna mena, ktorá je na svete pár rokov. Jej hodnota za ten čas stúpla do neuveriteľných výšok. Ak ste si pred piatimi rokmi zaobstarali Bitcoiny za 10 eur, dnes sa môžete tešiť majetku v hodnote 70 000,- eur. Kryptomeny zažívajú revolúciu.

Znie to bláznivo, ale je to realita

Ale kto v tom čase rozmýšľal o nejakých virtuálnych menách. K bežným ľudom sa takáto informácia ani nedostala a zainteresovaní počítačoví experti boli rozdelení na dva tábory. Skeptikov a bláznov.

Skeptici do toho investovali pár drobných a blázni možno celé svoje úspory. Každopádne, oba tábory sú dnes boháčmi. S tým rozdielom, že blázni sú multimilionári.

Pred pár rokmi ste si mohli Bitcoin zakúpiť za 2 doláre! Ten, kto ich nakúpil povedzme za 50 dolárov, sa dnes môže tešiť majetku v hodnote vyše 200 000 dolárov. Tak si za peniaze, ktoré možno niekto minie za piatkový večer, môže dotyčný kúpiť dom a luxusné auto.

Sú kryptomeny budúcnosť alebo pyramídová hra?

Tu sú takisto dva mienkotvorné tábory. Jedni to považujú za obrovskú pyramídu, druhí za budúcnosť, v ktorej klasické meny stratia hodnotu a svet prejde na finančné operácie výlučne vo virtuálnych menách.

Uvažujme. Do kryptomien už ľudia za pár rokov investovali miliardy. A nie sú to obyčajní ľudia, vo virtuálnych menách majú svoje investície aj veľké nadnárodné spoločnosti. A myslíte si, že tie budú chcieť o tieto peniaze prísť?

Niektoré zo spoločnosti, ktoré akceptovali Bitcoin

amazon bitcoin

 

 

Klasické peniaze pomaly, ale isto strácajú svoju hodnotu. Tlačia sa stále nové bankovky, ktoré už nie sú ničím kryte. Svet očakáva ďalšiu krízu, kedy budú tieto meny značne devalvované. Keďže sú kryptomeny maximálne decentralizované, tie to aj maximálne obíde.

Teda, ak je zlato už niekoľko storočí najlepším investičným prostriedkom, tak kryptomeny, alternatívne meny budú nielen platidlom budúcnosti, ale niektoré z nich stabilnejším ekvivalentom zlata.

Ako investovať do virtuálnych mien

Na svete je niekoľko stoviek virtuálnych mien. Okrem Bitcoin sa dobre ujali aj meny ako Ethereum, Dash, Litecoin, Ripple, Stellar, Cardano, Tron, a iné. Samozrejme sú aj iné meny, kôre majú „dobre našliapnuté“ ako monero, stratis, steem, safecoin, siacoin, waves a pod., ktoré sa už dnes dobre zhodnocujú.

Pozrite si grafy kryptomien, ktoré sa za posledný čas najlepšie zhodnotili

(ku koncu 2017)

Bitcoin – aktuálny!

Ethereum (viacerí ho nazývajú druhým Bitcoinom)

ethereum graf

Dash

dash mena graf

Ripple

Ako je vidieť, hodnota mien s menšími výkyvmi stále stúpa. Každá z nich svoju hodnotu znásobila stonásobne.

Ako zarobiť na kryptomenách?

1.Kúpte kryptomeny na burze. Už aj burzy podľahli novému trendu a začali ponúkať obchodovanie menových párov klasických mien a virtuálnych.

Na Etoro.com máte možnosť zakúpiť virtuálne meny ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Bitcoin Cash, Ethereum Classic a už aj Stellar a NEO. Tieto meny, ako bolo spomínané, sú zatiaľ najviac profitujúce a očakáva sa ich prudký nárast, tak ako to je pri Bitcoine. Tomu predpovedajú konečnú hranicu až 500 000 až 1 000 000 usd za jeden Bitcoin v priebehu pár rokov. Je to neuveriteľné, až nelogické, no doterajší vývoj túto teóriu podporuje.

Čo sa týka počtu kryptomien pre obchodovanie, tak lepšie je na tom burza IQ Option, kde okrem vyššie spomenutých nájdete aj kryptomenu ako Monero, OmiseGo, Bitcoin Gold, ZCash, Qtum a čoraz viac populárny TRON   Ak chcete obchodovať s viacerými kryptomenami a nebude vám chýbať podpora kvázi sociálnej siete Etoro, skúste tam.                                          

Ak chcete na burze na kryptomenách dobre zarobiť, odporúča sa investovať viac peňazí na krátky čas. To znamená, nie na dlhodobo, ale len pár dní, týždňov, prípadne mesiacov. Teda ak je jednoznačné, že niektorá mena chytila ten správny a rýchly stúpajúci trend, nakúpte ju za niekoľko stoviek a za pár dní sa vám investícia môže zhodnotiť aj dvojnásobne, ak nie viac.

Následne ju predáte s patričným ziskom. (viac o obchodovabní na burze TU)

Príklady takýchto obchodov na etoro:

Nakúpený Bitcoin. Investovaných 1600 usd, zisk za jeden mesiac 670 usd v tom čase.

bitcoin etoro

Nakúpený Ethereum. Investovaných 1000 usd, zisk za necelý mesiac 278 usd.

ethereum zisk

Nakúpený Litecoin. Investovaných 1000 usd, zisk za necelý mesiac 237 usd.

Teda za mesiac pri investícii 3600 USD je zisk na kryptomenách cca 1200 usd. V akej banke vám dajú taký úrok?:)

Aktuálne začali byť kryptomeny populárnejšie, preto aj kvoli novým nákupom rýchlejšie stúpajú, čo znamená rýchlejší zárobok!

Registrovať sa na Etoro a investovať

Nevýhody takýchto investícií.

Ako bolo spomínané, je to len obchodovanie. Platí zásada, ak je dole nakupujem, ak už je hore a som spokojný so ziskom predávam. Taktiež je potrebné zdôrazniť, že obchodovanie s kryptomenami na burze môže byť vysoko rizikové. Hodnota môže v niektorý deň krátkodobo padnúť na minimum. Vaša investícia je krytá len do výšky vášho vkladu a ak hodnota meny prepadne pod hodnotu, ktorá bude väčšia ako vklad, prídete o peniaze aj o kryptomenu. Viac o obchodovaní na etoro sa dozviete tu.

2. Preto niektorí ľudia radšej nakupujú virtuálnu menu a nechávajú ju uloženú vo virtuálnych peňaženkách alebo tzv. zmenárňach. To má jednu výhodu. Aj keď by sa stalo, že hodnota investície poklesne, stále vám virtuálna mena ostane, aj ked s menšou hodnotou. A stále môže nabrať stúpajúci smer a prevýšiť nákupnú hodnotu.

Pre dlhodobú investíciu lepšie zameniť za súčasné peniaze

To znamená, budete vlastniť kryptomeny a v prípade ďalšieho nárastu bude rásť a vaša investícia. Tento spôsob je výhodný pre dlhodobú investíciu. Proste nakúpite a nemusíte sa starať, že o všetko prídete. Virtuálnu menu budete vlastniť stále, aj keď nakrátko padne jej hodnota. A po roku alebo dvoch sa môžete potešiť pekným peniazom, resp. nádherným.

Populárne zmenárne, virtuálne peňaženky: CoinmamaCoinBase, HitBTC, Binance

Nevýhodou takýchto zmenárni je riziko, že časom tieto stránky a spoločnosti krachnú a s nimi aj vložené peniaze klientov. Tak to bolo pred pár rokmi so stránkou MtGox.com. Veľa ľudí prišlo o prevažnú časť svojich Bitcoinov a doteraz nevedia, či vysúdia aspoň tie, ktoré boli kryte zainteresovanými bankami. Ale osobný názor, dokiaľ budú jestvovať kryptomeny, budú jestvovať aj spomínané exchange. A z poučenia MtGox sa proti hekerom kvaline zabezpečili. Môžete sa presvedčiť sami. Sú tam také zabezpečenia, že to nemá šancu prelomiť kadejaký heker, resp. nik! Záleží už od vás ako si to nastavíte.

Z toho dôvodu je dobré dôkladne si preveriť históriu a recenzie jednotlivých stránok a spoločnosti. Coinbase, Coinmama, Binance a HitBtc sú jedny z najstabilnejších a najrenomovanejších na trhu už niekoľko rokov.

Ako nakúpiť kryptomeny na spomínaných zmenárňach?

V horeuvedených zmenárňach, peňaženkách nakúpite nasledovne.

Coinmama

 Coinmama.com. Za projektom stoja Slováci a vo svete má táto platforma veľmi dobrú odozvu. Teda výhodou je aj to, že je možná rýchla a zrozumiteľná komunikácia v prípade potreby. Zakúpiť môžete Bitcoin a mal by sa už dať aj Ethereum.

Založiť účet na Coinmama
Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Coinbase

Tu si môžete zakúpiť virtuálnu menu Bitecoin, Litecoin a Ethereum. Jendoducho si sa zaregistrujete, overíte totožnosť, telefón a bankový účet. Následne prevodom alebo platbou kartou nakúpite menu podľa želania.

A už len čakáte, kedy dosiahne požadovanú hodnotu a necháte si zisky vyplatiť na váš účet. Neriskujete stratu zakúpenej kryptomeny, aj keby náhodou veľmi klesla, tak ako pri burze.

Registrovať na Coinbase

Binance

Tu máte k dispozícii aj ostatné kryptomeny. Môžete nakúpiť a obchodovať s menami ako Monero, Dash, Siacoin, Neo, MaidSafeCoin, Golem a iné….. Zoznam kryptomien a ich stav nájdete na tomto webe. 

Na Binance sa dajú nakupovať kryptomeny len za kryptomeny (pokým neoveríte konto zaslaním potrebných osobných dokumentov poštou). Takisto si účet môžete doplniť len kryptomenou. Aj preto má táto platforma väčšiu dôveryhodnosť.

Ak tu budete chcieť investovať, musíte platby uskutočňovať len virtuálne, z vašej peňaženky alebo inej zmenárne, z ktorej sa da kryptomena poslať na účet v Binance.

Takou je vyššie spomenutý Coinbase alebo Coinmama. Zvolíte si možnosť vybrať kryptomenu a zadáte adresu vášho účtu Binance. A tu si to už môžete zameniť za inú kryptomenu, ktorá je na začiatku svojho rastu.

Dôležité, pri nákupe kryptomien sa dnes oplatí investovať viac peňazí a rozdeliť ich medzi viac mien. Nikdy neviete, ktorá z nich nasadí raketový rast. Napr. kúpite Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Je možné, že bitcoin sa zastabilizuje na 10 tisícoch usd a rapídne rásť začne Ethereum, či iná mena, ktorá má na to vysoké predpoklady.

Registrovať sa na Binance

HitBTC

Ak menu nenájdete na Binance, alebo dávate prednosť európskym projektom, registrujte sa a nakupujte na HitBTC.com

Registrovať sa na HitBTC.com

Vlastná peňaženka na virtuálne meny

Je to hardvérové zariadenie. Niečo ako USB kľúč alebo prenosný disk. Na ňom si nastavíte vlastnú adresu peňaženky a ostatné potrebné údaje, samozrejme prístupové kódy.

Toto je dnes asi najlepší spôsob ako uchovávať kryptomenu. Proste, ako keby ste mali klasickú peňaženku s peniazmi.

Najväčšie riziko, že prídete o Bitcoiny, je ak ju náhodou stratíte alebo vám ju niekto ukradne, aj keď z toho nič nebude mať.

Takéto peňaženky nakúpite napr. aj na Alze.

   

 

 

 

Ťaženie kryptomien

Táto možnosť pripadá do úvahy, že vlastníte výkonný počítač a ste ešte ochotný do neho investovať. Taktiež je potrebné myslieť na vyššiu spotrebu elektriny pri ťažení. Nainštalujete si potrebné veci a necháte spustené.

Prípadne sa môžete zúčastniť tzv. zdieľaného ťaženia v tzv. Pool-och, pokiaľ máte menej výkonný hardvér

Koľko zarobíte si musíte vypočítať. Záleží to od toho akú kryptomenu ťažíte, aký silný hardvér máte a kolo platíte za elektrinu.

Viac relevantného o ťažení kryptomien si však zistíte sami, pokiaľ sa pre to rozhodnete. Napr. aj v tomto článku

Nevýhodou je počiatočná investícia do hardvéru a elektriny, výhodou žiadne, resp. minimálne riziko a väčšie výnosy, zárobky.

Skúsiť ťažiť kryptomeny môžete aj na mobilnom telefóne! Nič to nestojí. Viac v tomto článku.

Ako ťažiť kryptomenu na mobile?

Každopádne, kryptomeny sú už dnes súčasťou doby a ako bolo spomenuté, predpokladá sa ich postupné zaradzovanie ako oficiálne platidlá. Bitcoinom už bežne nakúpite vo väčšine internetových obchodoch. Je len na vás, ako sa prispôsobíte aj tejto možnosti zarobiť.

Krypto blog:

13. apríla 2018

Soros, Bitcoin a kryptomeny. Prečo sa Soros rozhodol investovať?

Začiatkom apríla sa v médiách venujúcich sa kryptomenám objavila informácie, že George Soros, Rockefeller a ostatní veľkí hráči finančného sveta sa rozhodli investovať do kryptomien. Donedávna bol Soros […]
21. marca 2018
kryptomeny ako hazard

Kryptomeny sú ako Lotto, kde je jackpot známy až o pár rokov

Kryptomeny sú už nejaký čas súčasťou rýchlo meniaceho sa sveta. Vďaka Bitcoinu a kryptomenám pribudlo zopár milionárov, miliardárov, no nájdu sa aj takí, ktorým nepriniesli skoro […]
19. marca 2018
bitcoin vyvoj krypomena

Zamyslenie nad kryptomenami, technológiami, čo za nimi stoja a súčasnou mienkou

Prestaňme sa pozerať do minulosti, tá už nie je Každý deň niekto povie, že ak by kúpil Bitcoin v roku 2009, tak by dnes mohol byť za […]
10. marca 2018
ťaženie kryptomeny electroneum

Electroneum. Kryptomena stvorená pre ťaženie a zarábanie na mobilnom telefóne

Svet kryptomien sa rozrastá. A aj ťaženie kryptomien začína byť prístupné pre každého. Každý dnes má mobilný telefón. Electroneum je kryptomena, ktorá bola vyvinutá prioritne pre mobilné […]
6. marca 2018
kryptomeny na binance

Ako sa registrovať a nakupovať rôzne kryptomeny cez Binance

Binance je jedna z najväčších svetových búrz pre kryptomeny. Tzv. exchange. Ak nie už najväčší. Môžete tu zakúpiť prevažnú väčšinu známych, ale aj neznámych kryptomien a mať ich […]
3. marca 2018
coinbase nakup bitcoin

Návod, ako nakupovať kryptomenu Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin na Coinbase

Coinbase a nákup kryptomeny cez túto platformu je vo svete asi najviac používaný. Coinbase túto službu ponúka už niekoľko rokov. Je to bezpečný a overený spôsob nákupu kryptomeny […]
17. februára 2018

Chcete ťažiť kryptomeny? Postačí aj mobilný telefón

Kryptomenu nemusíte kúpiť, aby ste ju vlastnili. Môžete si ju aj vyťažiť. Ťaženie kryptomien bol jeden z prvých spôsobov, ako sa dostať ku kryptomene. Dnes si kryptomenu […]
12. februára 2018

Kryptomena Stellar Lumen (XLM) môže riadne zamiešať karty vo svete virtuálnych mien

Hádam každý pozná kryptomeny ako Bitcoin alebo Ethereum. Okrem nich jestvuje dalších dvetisíc virtuálnych mien a stále pribúdajú nové. Kryptomeny, ktoré už majú svoje stabilné miesto a popularitu […]
7. februára 2018
bitcoin prepad

Ako zarobiť na Bitcoine aj keď klesá jeho cena?

Bitcoin, alebo iné kryptomeny ako Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash a ďalšie sú už súčasťou dnešného sveta. Ich hodnota pomaly rastie, aj keď s veľkými výkyvmi. Zarobiť na […]
1. februára 2018
mat peniaze

Stále rozmýšľate ako mať viac peňazí alebo zarobiť popri práci? Tak prestaňte!

„Málo zarábam, potrebujem mať viac peňazí, lebo si potrebujem kúpiť nový televízor alebo telefón.“ Denne po práci pred televízorom rozmýšľate ako si privyrobiť a mať viac peňazí […]
29. januára 2018
kryptomeny hodnota

Kryptomeny a ich kurzy. Zoznam populárnych kryptomien a ich aktuálna hodnota

Uvažujete o investícii do kryptomien? Z dlhodobého hľadiska je to stále výhodné. Pozrite si aktuálne kurzy, hodnoty pätnástich najpopulárnejších a do budúcna potenciálnych kryptomien. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano, Stellar, […]
18. januára 2018
pizza bitcoin

Najdrahšiu pizzu, za päťdesiat miliónov eur, má možnosť kúpiť každý

Zaplatil desaťtisíc Bitcoinov za dve pizze. Dnes mohol pizzu kúpiť polovičke obyvateľov Talianska. V roku 2010 istý programátor s prezývkou Laszlo na fóre ponúkol 10 000 Bitcoinov za to, […]
17. januára 2018

Neviete kto je John McAfee? Prichádzate o možnosť rýchlo zarobiť

John McAfee zje svoj vlastný “k….” v priamom prenose, pokiaľ Bitcoin v roku 2020 nedosiahne hodnotu milión dolárov. Odvážne tvrdenie a odvážnejšia stávka. Kto je tento pán, ktorého predpovede […]
16. januára 2018

Bitcoin klesá a s ním aj ostatné kryptomeny. Je dôvod na paniku?

Bitcoin, Ethereum a ostatné kryptomeny v posledných mesiacoch zažili prudký nárast na ich cene. Spôsobil to sám Bitcoin, ktorý svojim rastom pritiahol záujem ďalších ľudí o jeho kúpu, ako […]
15. januára 2018

Cardano (ADA), zoznámte sa s virtuálnou menou a jej hodnotou

Cardano, kryptomena s označením ADA si pomaly ale isto osadzuje pevné miesto v rebríčku virtuálnych mien, o ktoré by sa ľudia mali zaujímať. Nie je to len jedna z mnohých […]
12. januára 2018
bitcoin bublina

Bitcoin je bublina. Investujete a prídete o všetko

Takýmto spôsobom sa bankári, politici a iní gangstri snažia ľudí odhovoriť od Bitcoinu a ostatných kryptomien. Topiaci sa slamky chytá a v tomto zrode nového finančného systému, kde títo doterajší […]
11. januára 2018
ripple

Koľko chcete zarobiť za hodinu? S kryptomenami môžete aj 250 eur

Svet kryptomien je stále zaujímavý fenomén pre burzových obchodníkov. Výkyvy cien môžu priniesť zaujímavé zisky. Pozrite sa ako sa dá za hodinku zarobiť aj mesačná minimálna […]
8. januára 2018

7 pravidiel, ako kúpiť kryptomenu, ktorá má vysoký potenciál rastu

Ako je každému známe, Bitcoin začínal s cenou niekoľko desiatok centov. Momentálne sa pohybuje okolo pätnásťtisíc eur. Možnože si viacerí hovoria, že zmeškali príležitosť, no stále sú […]
5. januára 2018
bitcoin daň

Daň z kryptomien. Je vôbec možné zdaniť kryptomeny?

Minister financií sa rozhodol, že bude zdaňovať kryptomeny. Je to zaujímavá myšlienka, hlavne preto, že blockchain a virtuálne meny vznikli predovšetkým z dôvodu možnosti decentralizácie. Teda akákoľvek regulácia […]
5. januára 2018

Vysadne Tron a jeho Tronix na trón vo svete kryptomien?

Tron je pomerne nová virtuálna mena s označením TRX. Vytvoril ju mladý, šikovný Číňan Justin Sun, ktorého v Číne pokladajú za „nového Billa Gatesa“. Kryptomena Tron mal pri […]
2. januára 2018

15 000 eur mesačný zisk za investovanú stovku? Tu je možné všetko

V nedávnom článku boli predstavené meny, ktoré majú potenciál rásť v roku 2018. A ako sa na ne pozeráme aj po novom roku, sú na celkom dobrej ceste. Bola […]
20. decembra 2017
bitcoin hacker

Máte zakúpený Bitcoin na burze? Chráňte ho pred hackermi

Obchodovanie s Bitcoin a ostatnými virtuálnymi menami dnes prináša zaujímavé zisky. Kryptomeny môžete zakúpiť na rôznych burzách, kde s nimi môžete obchodovať a podľa kurzu a vývoja cien zamieňať za iné […]
13. decembra 2017
virtualne meny 2018

Kryptomeny, ktoré majú potenciál rásť v roku 2018

Kryptomeny sa pomaly ale isto dostávajú do povedomia širokej laickej verejnosti. A keďže tá neverí klasickým peniazom a hlavne bankám a bankárom, v kryptomenách začína vidieť budúcnosť. To predpovedá zánik […]
6. decembra 2017

Top virtuálne meny roku 2017. Za 250 eur v januári, dnes vila, bazén a Bentley v garáži

Možno to znie neuveriteľné, no je to tak. Ak by ste v januári investovali 250 eur z minuloročnej vianočnej odmeny do jednej virtuálnej meny, dnes by ste si […]
Zdieľaj, možno helfneš ďalším