Kryptomeny sú ako Lotto, kde je jackpot známy až o pár rokov. Vsadíte?

Kryptomeny sú už nejaký čas súčasťou rýchlo meniaceho sa sveta. Vďaka Bitcoinu a kryptomenám pribudlo zopár milionárov, miliardárov, no nájdu sa aj takí, ktorým nepriniesli skoro nič, alebo prerobili. Všetko totiž závisí, na akú kryptomenu vsadíte, akej uveríte, aká má potenciál rásť a aká snubná technológia za ňou stojí.

Pred dvoma rokmi to bolo ináč

Pred dvom a viacerými rokmi tu kryptomeny boli. Bitcoin im vládol vtedy, ako im vládne zatiaľ stále. K nemu do partie pribudli ďalšie, ktoré si získali stabilné miesto v rebríčku a siahajú mu na päty. Taktiež vzniklo aj zaniklo niekoľko kryptomien, ktoré neboli ničím zaujímavé a svoju slávu dosahovali len na úkor slávy Bitcoinu. Taktiež sa našlo niekoľko podvodníkov, ktorí fiktívnou kryptomenou chceli rýchlo prísť k majetku. A niektorým sa to podarilo.

Ako sa čo najviac vyhnúť stratám a zúročiť investíciu?

Ako bolo spomenuté, zatiaľ má investovanie do väčšiny kryptomien skôr podobu Lotta a výšku výhry budeme poznať najskôr o dva a viac rokov.

Zoberme si príklad

Koncom marca 2016, teda pred dvoma rokmi to vyzeralo s kryptomenami takto, ako vidíte na screenshote coinmarketcap.com z 20.3.2016.

A môžeme porovnať minulosť so súčasnosťou. Teda porovnajme kryptomeny z 20 marca 2016 s ich aktuálnou hodnotou 21 marca 2018 a nasimulujme si investíciu 10€ do každej kryptomeny v tabuľke a následné zhodnotenie dnes.

Pre porovnanie prvých 16 kryptomien z vtedajšej tabuľky so stavom dva roky po.

Do tabuľky sme dali prvých 16 kryptomien z vtedajšieho rebríčka s cenou vtedy a dnes, ako aj miesto v rebríčku dnes. Vyhodnotili sme zisk pri investícii 10€ do každej z nich. Teda spolu 160€ celkovej investície.

 

Výsledok?

V našej imaginárnej investícii v minulosti v hodnote 10€ do každej z prvých 16 kryptomien v tabuľke, sa naša investícia v celkovej hodnote 160€, znásobila na sumu 9583€. To všetko za 24 mesiacov. To je v priemere 400€ mesačne. Minimálna mzda.

A to nepočítame, aká by bola hodnota investície na prelome rokov 2017/18, kedy hodnoty týchto kryptomien boli pri niektorých aj desaťnásobne vyššie.

Stratili by sme akurát pri jednej kryptomene, CoinoUSD, ktorá za ten čas zanikla. Teda prišli by sme o 10€

Čo z toho vyplýva?

Investovanie všetkých peňazí len do jednej kryptomeny je ako naozajstné Lotto. Buď to vyjde, alebo o investíciu prídeme.

V tomto príklade by to vyšlo napr. pri NEM, kde, ak by sme investovali celých 160€, dnes by mala investícia hodnotu 38 685€. Teda skoro 4x viac ako hypoteticky máme. No to sme vtedy nemohli vedieť, aký bude mať táto kryptomena progres.

Takisto ako sme nemohli vedieť, že CoinoUSD zanikne. Tým pádom, ak by sme všetko investovali do tejto kryptomeny, dnes nemáme nič.

Teda každý má na výber, buď vsadí všetko na jednu, pri ktorej zoberie jackpot, alebo všetko prehrá, alebo rozdelí na viacero, s vyššou pravdepodobnosťou, resp. až istotou zisku. Akého? Dozvie sa o pár rokov.

Ak chcete investovať do kryptomien, možno dnes je ten správny čas.

Zakúpiť si ich môžete rôznymi spôsobmi. Tie hlavné kryptomeny kreditkou alebo prevodom, tie ostatné zámenou za tie hlavné.

Kreditkou alebo prevodom na Coinbase alebo Changelly

Ostatné na Binance, kde si tie zakúpené prevediete.

Návod ako nakúpiť na Coinbase nájdete v tomto článku. Podobne je to aj na Changelly alebo Coinmama.

Návod ako sa registrovať a nakupovať na Binance, nájdete v tomto článku.

A nezabudnite, že každé investovanie so sebou nesie patričné riziko, tak investujte rozvážne.

A teraz porovnanie pre tých, čo tipujú, stávkujú, hazardujú

Drvivé percento ľudí aspoň raz týždenne vsádza na ich obľúbené čísla v lotte alebo iných číselných lotériách, alebo stávkujú na športové zápasy. Niektorí na to míňajú aj viac ako 100€ mesačne, v nádeji, že raz to musí vyjsť. No zatiaľ sú stále, aj so všetkými výhrami v mínuse.

Tak prečo nevynechať jeden – dva mesiace stávkovania a neinvestovať do niečoho, kde je zisk skoro zaručený, aj keď o niečo neskôr.

Nakúpiť môžete aj priamo z tejto tabuľky. Je potrebná základná znalosť angličtiny pre porozumenie inštrukcií.

Zadáte sumu, za ktorú chcete zakúpiť a vyberiete si kryptomenu, ktorú chcete zakúpiť

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *