Kryptomeny, ktoré majú potenciál rásť v roku 2018 | zarabanie.eu

Kryptomeny sa pomaly ale isto dostávajú do povedomia širokej laickej verejnosti. A keďže tá neverí klasickým peniazom a hlavne bankám a bankárom, v kryptomenách začína vidieť budúcnosť. To predpovedá zánik klasických peňazí. Pomaly ale isto prechádzame do novej éry platenia a zarábania peňazí. Momentálne je najlepšia príležitosť hodnou investíciou na tom zarobiť.

Bitcoin to všetko spustil

Áno, pred rokmi bežný smrteľník vôbec netušil, že sa vytvára nový druh meny. Virtuálny. Pionierom v tomto bol a stále je Bitcoin, o ktorom sa už hovorí vo všetkých mediach. Svoju pôvodnú hodnotu znásobil 15000x.

V čase písania článku sa drží na hodnote cca. 15 000€. (medzitým poklesol, no znovu nadobúda stratenú hodnotu) Tí, čo do neho v čase jeho vzniku investovali pár desiatok eur, sú dnes novými krypto milionármi.Bitcoin rastie stále, ale už pomalším tempom. Raz za čas však príde chvíľa, že jeho hodnota môže prudko narásť, tak ako to bolo v posledných týždňoch a mesiacoch. Ale môže aj nastať chvíľa, kedy môže prudko padnúť.To znamená, že dnes zarobiť na týchto výkyvoch sa viac oplatí na burze, ako na jeho držaní. Ak vystriehnete tú chvíľu.

Za tie roky vzniklo mnoho virtuálnych mien.  A niektoré sa celkom, dobre vyvíjali. Môžete vidieť príklad v tomto článku, ktoré meny boli v roku 2017 najviac profitujúce.

Ktoré virtuálne meny sa oplatí nakúpiť v roku 2018?

Dalo by sa povedať, že asi všetky. Momentálne ich je vyše 1500. Môžete si ich pozrieť a preštudovať na tomto webe. Ale s určitosťou predpovedať vývoj každej z nich dnes nedokáže nik na svete. Možno ak by žil Nostradamus.

Ak sa však rozhodnete zainvestovať, určite by ste nemali prechladnúť týchto deväť. Výšku vašej investície musíte zhodnotiť sami. No môže sa stať, že vsadíte na „dobré kone“ a za rok sa z vás stanú boháči. Ako to mohlo byť aj tohto roku, ak by ste stovku investovali do kryptomeny BitConnect.

 1. Ethereum – nástupca Bitcoinu. Je v obehu vyše dvoch rokov, s počiatočnou hodnotou cca 1€, dnes 850€. Po technologickej stránke je však niekoľkokrát lepší a transakcie niekoľkokrát rýchlejšie. Je na mieste sa domnievať, že by v budúcnosti mohol dosiahnuť hodnotu Bitcoinu, ak ho neprebehne.
 2. Litecoin – ak sa Bitcoin bude pokladať za zlato, Litecoin bude potom striebro. Táto mena vznikala súčasne s Bitcoinom, ale až teraz začína zhodnocovať svoj vek. Je predpoklad, že by sa mohla dostať na 20 až 40 percentnú hodnotu Bitcoinu.
 3. IOTA – Internet of things alliance, mena o ktorej sa hovorí v súvislosti s internetom vecí. Tento pojem dnes bežnému človeku nič nehovorí. Ale zainteresovaní vedia, že je to nová éra technologickej komunikácie. A preto sa o ňu začal zaujímať aj Microsoft, na základe čoho začína táto kryptomena pomaly rásť.

 

Meny, ktoré zatiaľ zakúpite za pár centov a môžu narásť aj stonásobne

 

 1. Ripple – mena s najrýchlejšími transakciami. Síce nie je ťažiteľná, ale je jej v obehu asi najviac. Veľký záujem o ňu, resp. o túto technológiu prejavujú nadnárodné finančné inštitúcie, ako o budúci spôsob prevodov. Ak si dnes prepošlete Bitcoin z jednej peňaženky na druhú, môže to trvať aj pol hodiny. Ripple, teda XRP tam máte do pol minúty. Zatiaľ jej jej cena stále pod jedným eurom. (teda bola v čase vzniku článku) Aj keď za posledný rok výrazne posilnila.
 2. Tron – je nová mena, zatiaľ stojí pár centov, ale rýchlo naberá na sile, možno z toho dôvodu, že je považovaná za najserióznejšiu menu, ktorá vznikla v Číne. A ako sa hovorí, ak začnú všetci Číňania skákať, rozhýbu zemeguľu.
 3. Cardano – keď bola spomenutá Čína, nevynechajme ani Japonsko. Tiež je to nová mena, vytvoril ju tým vedcov, z ktorých niektorí stáli aj pri vzniku Etherea. Spoločnosť IOHK, ktorá menu zastrešuje, je v Japonsku renomovaná skupina vedcov, IT špecialistov, filozofov a ostatnej inteligencie, spolupracujúcej na nový technológiách. ADA, teda mena Cardano je v Japonsku už populárna, dokonca sú v uliciach „bankomaty“ na Cardano spoločne s Bitcoinom. Momentálne je jej hodnota zhruba 15 centov.
 4. Stellar – filozofia tejto meny je založená na otvorenom obchodovaní, ktorá má spájať ľudí, finančné inštitúcie a platobné systémy. Rýchlo, bezpečne a globálne. Čo by mohlo dať tejto mene hodnotu, je záujem spoločnosti IBM, ktorá už s vývojármi začala spolupracovať.
 5. Siacoin – je na trhu už dlhšie. Stojí na technológii, resp. ponúka nový druh cloudových a úložiskových služieb na blokchaine. Plne decentralizovaných, niekoľkonásobne lacnejších a absolútne anonymných. Vaše dáta by tak mali byť absolútne neprístupné. Je to vážna konkurencia a pravdepodobne aj nástupca doterajších služieb Google Cloud, Microsoft Azure a pod., kde ku vašim dátam majú tieto spoločnosti prístup a môžu ich v rámci zákona vydať príslušným orgánom. Momentálnej je jej hodnota strašne nízka.
 6. FunFair – o tejto mene sa vedú rozporuplné dialógy. Zámerom jej vzniku je použitie v hernom priemysle. Myslia sa tým hazardné hry a kasína. Je založená na Ethereovej platforme. Mala by znížiť náklady na prevádzkovanie elektronických a neskôr aj kamenných kasín a samozrejme uľahčiť vznik nových. Ak veľké spoločnosti postupne príjmu túto filozofiu a technológiu, je možné že sa dočkáme novej éry hazardu, ktorý je jeden z mála oblastí najväčších zárobkov ich prevádzkovateľov.

A ešte pár virtuálnych mien, ktoré majú nabehnuté: Substratum, Streamr DataCoin, Tierion, Verge, Enjin, Civic, Viacoin, Centra a pod.

A teraz to najdôležitejšie, ako k nim prísť?

Ak chcete rýchlo zbohatnúť, teda zarobiť na ich cenových výkyvoch, skúste kryptotrading. Taký nový výraz pre obchodovanie na burze. Prosto, ak začne niektorá stúpať, investujete do nej a zarobíte úmerne jej rastu. Ak začne klesať, zastavíte obchod a investujete opačne, do jej poklesu, teda predáte.

Virtuálnu menu si zakúpiť nemusíte, veď kto z bežnej populácie by si kupoval Bitcoin za 15 000€. Ale ak Bitcoin začne zase rásť, investujete vami zvolenú sumu a vyberiete zvolený zisk

Takéto obchodovanie môžete skúsiť na Etoro, ktoré má k dispozícii obchodovanie s virtuálnymi menami ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, Dash, Bitcoin Gold, Bitcoin Cash, Stellar a Ethereum Classic. A pripravuje aj ďalšie

Na Etoro.com máte možnosť zakúpiť spomenuté virtuálne meny. Tieto sú zatiaľ najviac profitujúce a očakáva sa ich prudký nárast, tak ako to je pri Bitcoine. Tomu predpovedajú konečnú hranicu až 500 000 usd za jeden Bitcoin v priebehu pár rokov. Je to neuveriteľné, až nelogické, no doterajší vývoj túto teóriu podporuje.

Ak chcete na burze na kryptomenách dobre zarobiť, odporúča sa investovať viac peňazí na krátky čas. To znamená, nie na dlhodobo, ale len pár dní, týždňov, prípadne mesiacov. Teda ak je jednoznačné, že niektorá mena chytila ten správny a rýchly stúpajúci trend, nakúpte ju za niekoľko stoviek a za pár dní sa vám investícia môže zhodnotiť aj dvojnásobne, ak nie viac.

Následne ju predáte s patričným ziskom. (viac o obchodovabní na burze TU)

Príklady takýchto obchodov na etoro:

Nakúpený Bitcoin. Investovaných 1600 usd, zisk za jeden mesiac 670 usd.

bitcoin etoro

Nakúpený Ethereum. Investovaných 1000 usd, zisk za necelý mesiac 278 usd.

ethereum zisk

Nakúpený Litecoin. Investovaných 1000 usd, zisk za necelá mesiac 237 usd.

Teda za mesiac pri investícii 3600 USD je zisk na kryptomenách cca 1200 usd.

Aktuálne, kryptomeny začali prudko a rýchlejšie rásť, to znamená rýchlejšie a väčšie zárobky.

Registrovať sa na Etoro a investovať

Viac o Etoro v tomto článku

Niečo podobné nájdete aj na burze IQ Option, tá ma v ponuke najviac kryptomien, medzi inými aj Tron, Qtum, Monero, ZCash, 

 

Ak nechcete obchodovať, skúste zmenárne

Tam máte možnosť zakúpiť virtuálnu menu, ktorú budete vlastniť a mať ju uloženú v peňaženke, ktoré tieto zmenárne poskytujú. Sú to vlastne novodobé kryptoburzy, kde môžete s menami takisto obchodovať a zamieňať jednu za druhú. Keďže máte menu uloženú v peňaženke, nikdy o ňu neprídete

Ak nemáte v pláne obchodovať, len kryptomenu zakúpiť a držať, pokiaľ narastie na hodnote, môžete zvoliť tento spôsob, no je tam menšie riziko, že ak spoločnosť, alebo burza skrachuje, prídete o to.

Niektoré z nich:

Coinmama

 Coinmama.com. Za projektom stoja Slováci a vo svete má táto platforma veľmi dobrú odozvu. Teda výhodou je aj to, že je možná rýchla a zrozumiteľná komunikácia v prípade potreby. Zakúpiť môžete Bitcoin a mal by sa už dať aj Ethereum.

Založiť účet na Coinmama
Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Coinbase

Tu si môžete zakúpiť virtuálnu menu Bitecoin, Litecoin a Ethereum. Jendoducho si sa zaregistrujete, overíte totožnosť, telefón a bankový účet. Následne prevodom alebo platbou kartou nakúpite menu podľa želania.

A už len čakáte, kedy dosiahne požadovanú hodnotu a necháte si zisky vyplatiť na váš účet. Neriskujete stratu zakúpenej kryptomeny aj keby náhodou veľmi klesla, tak ako pri burze.

Registrovať na Coinbase

Podrobný návod ako kupovať na Coinbase

Taktiež si môžete dať vyplatiť kryptomenu na inú virtuálnu peňaženku, prípadne aj doplniť účet v kryptomene. Toto je dobré, ak by ste si chceli nakúpiť iné kryptomeny, ktoré nájdete v ponuke Binance.

Binance

Tu máte k dispozícii aj ostatné kryptomeny. Môžete nakúpiť a obchodovať s menami ako Monero, Dash, Siacoin, Neo, MaidSafeCoin, Golem, Fun, Tron….. Zoznam kryptomien a ich stav nájdete na tomto webe. 

Na Binance sa dajú nakupovať kryptomeny len za kryptomeny. Takisto si účet môžete doplniť len kryptomenou. Aj preto má táto platforma väčšiu dôveryhodnosť.

Ak tu budete chcieť investovať, musíte platby uskutočňovať len virtuálne z vašej peňaženky alebo inej zmenárne, z ktorej sa da kryptomena poslať na účet v Binance. (z Coinmama alebo Coinbase)

Zvolíte si možnosť vybrať kryptomenu a zadáte adresu vášho účtu Binance. A tu si to už môžete zameniť za inú kryptomenu, ktorá je na začiatku svojho rastu.

Dôležité, pri nákupe kryptomien sa dnes oplatí investovať viac peňazí a rozdeliť ich medzi viac mien. Nikdy neviete, ktorá z nich nasadí raketový rast. Napr. kúpite Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Je možné, že bitcoin sa zastabilizuje na 15 tisícoch usd a rapídne rásť začne Ethereum, ktorý má na to vysoké predpoklady.

Registrovať sa na Binance

Najbezpečnejší spôsob uchovať si kryptomenu je hardvérová peňaženka

Je to hardvérové zariadenie. Niečo ako USB kľúč alebo prenosný disk. Na ňom si nastavíte vlastnú adresu peňaženky a ostatné potrebné údaje, samozrejme prístupové kódy.

Toto je dnes asi najlepší spôsob ako uchovávať kryptomenu. Proste, ako keby ste mali klasickú peňaženku s peniazmi.

Najväčšie riziko, že prídete o Bitcoiny, je ak ju náhodou stratíte alebo vám ju niekto ukradne, aj keď z toho nič nebude mať.

Takéto peňaženky nakúpite napr. aj na Alze.

Nevýhodou je, že na ne pravdepodobne ešte neuložíte každú virtuálnu menu.

   

 

 

 

 

Aj keď boli v tomto článku priblížené niektoré kryptomeny s potenciou rastu, nikdy nemáte záruku, že to tak bude. Je len na vašom zvážení, čí a koľko do toho investujete. Každopádne, kryptomeny tu sú stále a s veľkou pravdepodobnosťou budú naďalej. A tak ako ste mohli zbohatnúť tohto roku na menách spomínaných článku tomto, môžete prísť k peniazom aj v roku následujúcom.

Ešte upozornenie, obchodovanie na burze je rizikové, no kto neriskuje, nezíska.

 

Tu si môžete pozrieť ako sa napĺňajú predikcie pre jednotlivé meny spomenuté v článku.

Článok som napísal 13.12.2017 a v tom čase bola hodnota spomenutých mien nasledovná a pod ňou (v tabuľke) je cena aktuálna.

ETHEREUM

610 USD (Dolárov)

LITECOIN

305 USD

IOTA
3,90 USD

RIPPLE
0,36 USD

TRON
0,008 USD

CARDANO
0,12 USD

STELLAR
0,14 USD

SIACOIN
0,01 USD

FUNFAIR
0,035 USD

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

6 Comments

 1. ripplik píše:

  :))) som stihol kupit na etoro ripple za 200€ kym bol jeden za 0,18 € a mal som stastie:))) skoro 800€ vo vrecku za 5 dní…

  • Pato píše:

   Ahoj Ripplik,vies mi prosím poradiť. Ako si postupoval? Dal si si vyplatit iba ten zisk cca 800 eur a pokracujes dalej? Ako sa to dava vyplatit cez aku aplikaciu iq-option? Ďakujem za pomoc.

   • rippl píše:

    obchodovall som na etoro, tam mas prepojeny ucet s Paypal a Paypal so svojim uctom v banke, teda akonahle si das vyplatit z etoro, do 1-2 dni mas na paypale a z paypalu tak isto na ucte v banke..

 2. […] V nedávnom článku boli predstavené meny, ktoré majú potenciál rásť v roku 2018. A ako sa na ne pozeráme aj po novom roku, sú na celkom dobrej ceste. Bola tam spomenutá mena so skratkou XRP, teda Ripple, ktorá v decembri nečakane  narástla a tí, ktorí ju začiatkom decembra nakúpili, povedzme za 100 eur, mohli sa koncom roku tešiť z čistého zisku 900 eur. No mohli ste byť aj v hre o lepšie peniaze. […]

 3. […] kryptomeny sú veľmi populárne, na základe čoho do nich prúdi mnoho investícii z celého sveta. […]

 4. […] s potenciálom rastu je veľa. Niektoré sú spomenuté v tomto článku. Dôležitejšie je pri tom myslieť aj na to, že ak ich chcete dlhodobo držať, mali by mať […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *