Máte zakúpený Bitcoin na burze? Chráňte ho pred hackermi

Obchodovanie s Bitcoin a ostatnými virtuálnymi menami dnes prináša zaujímavé zisky. Kryptomeny môžete zakúpiť na rôznych burzách, kde s nimi môžete obchodovať a podľa kurzu a vývoja cien zamieňať za iné kryptomeny. Tie máte na týchto burzách uložené vo virtuálnych peňaženkách.

Aké je riziko, že o ne prídete?

Malé aj veľké. Prístupy k týmto burzám, alebo Exchange sú mnohonásobne zabezpečené. Tí, čo tam len obchodujú a zisky si nechávajú priebežne vyplácať na svoje bankové účty alebo hardvérové peňaženky, sú tomu riziku vystavení menej, ako tí, ktorí tam nakúpia kryptomenu a nechajú uloženú s očakávaním dlhodobého rastu.

Pred rokmi hackeri „položili“ jednu z najväčších Exchange, odkiaľ ukradli vyše 400000 Bitcoinov. Následne MtGox vyhlásil bankrot a ľudia, čo tam mali uložené Bitcoiny, ich dodnes nevideli.

Niečo podobné sa v posledných dňoch stalo na juhokórejskej burze Youbit, kde po hackerskom útoku zmizlo vyše 17% uloženej kryptomeny. Spoločnosť ohlásila bankrot a nik z klientov nevie, či sa dostane a ak, koľko dostane späť svojich investícii.

Myslite na zadné vrátka

Ako predísť takýmto neočakávaným situáciám?

Ak obchodujete, alebo chcete obchodovať s kryptomenami, skúste najprv klasickú, elektronickú forex burzu, kde investujete len do hodnoty kryptomeny, ktorá, keď bude rásť, úmerne bude rásť aj vaša investícia. Tam žiadni hackeri útočiť nebudú, lebo tam nenájdu žiaden reálny Bitcoin. Najlepšie sa to dá na Etoro.com, ktorý ponúka asi najviac kryptomien k obchodovaniu. Viac o tom sa dočítate v tomto článku alebo tomto.

Ak chcete zakúpiť reálne kryptomeny a viac druhov, ktoré sú k dispozícii len na kryptoburzách, musíte ich zakúpiť len za Bitcoin alebo inú kryptomenu.

Postup je jednoduchý. Zaregistrujete sa na Coinmama alebo Coinbase kreditkou zakúpite Bitcoin alebo Ethereum. Ak chcete ostať len pri týchto menách, ostanú vám tam uložené v elektronickej peňaženke. Ak chcete inú kryptomenu, zaregistrujete sa napr. na HitBTC a pod. Tam si prepošlete Bitcoin z vyššie spomínanej peňaženky a za neho kúpite požadovanú kryptomenu. Viac v tomto článku.

Návod, ako nakupovať na Coinbase

Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Ktoré kryptomeny je ideálne zakúpiť, aby ste nielen zarobili, ale o to neprišli

Kryptomien s potenciálom rastu je veľa. Niektoré sú spomenuté v tomto článku. Dôležitejšie je pri tom myslieť aj na to, že ak ich chcete dlhodobo držať, mali by mať možnosť uložiť sa na nejakú hardvérovú alebo softvérovú peňaženku.

Teda ak ich na Exchange burze zakúpite, následne by ste si ich mali preposlať na spomínané peňaženky a vyhnúť sa tým riziku spomínaných hackerských útokoch.

Niektoré meny majú vytvorené alebo vývojári pracujú na vývoji vlastných softvérových aj hardvérových peňaženiek. Jedna z nich je Eidoo, kde máte možnosť uložiť Ethereum a všetky jeho tokeny.

Či má mena možnosť uložiť ju na „softpeňaženku“, zistíte na coinmarketcup.com, kde je o tom informácia pri každej z nich.

Hardvérová peňaženka

Momentálne najlepší spôsob uchovania kryptomeny. Minimalizujete akýkoľvek hackerský útok. Kryptomena bude uložená off-line. Zatiaľ je jediná nevýhoda, že tieto peňaženky podporujú málo kryptomien, ktoré na ne môžete uložiť. A taktiež, že nie sú zadarmo. Ale vývoj ide dopredu a postupne budú k dispozícii nové.

Napríklad Tieto si môžete zakúpiť pre Bitcoin, Ethereum, a iné obľúbené kryptomeny.

   

 

 

 

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *