Návod, ako nakupovať kryptomeny Bitcoin, Ethereum,Litecoin na Coinbase

Coinbase a nákup kryptomeny cez túto platformu je vo svete asi najviac používaný. Coinbase túto službu ponúka už niekoľko rokov. Je to bezpečný a overený spôsob nákupu kryptomeny ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. A zároveň dáva každému možnosť aj zarobiť.

Coinbase je americká spoločnosť, ktorá už niekoľko rokov úspešne ponúka svoje služby pri predaji, nákupe a zamieňaní kryptomien. Využíva ju asi najviac ľudí. Tu máte možnosť zakúpiť Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin buď prevodom, alebo okamžitou platbou s kreditnou kartou Visa, či Mastercard. Coinbase vám pre každú zakúpenú kryptomenu vytvorí peňaženku, v ktorej ju máte uloženú. Coinbase môžete používať na PC, laptope alebo na mobilnom telefóne cez ich aplikáciu.

Následne si z tých to peňaženiek môžete kryptomenu preposielať na iné kryptoburzy, alebo iné softvérové a hardvérové peňaženky. Čo sa týka bezpečnosti, majú ju prepracovanú. Pri registrácii musíte okrem vašich údajov zadať a nahrať dva osobné doklady. Web beží na doméne zabezpečenej certifikátom a prihlásenie do účtu je zabezpečené aj dvojfázovou verifikáciou. To znamená, že v aplikácii Google Autentifikátor je každú minútu generovaný iný kód, pomocou ktorého sa môžete prihlásiť.

Ako sa registrovať a nakupovať na Coinbase?

V tomto podrobnom návode to nájdete.

 1. Navštívite stránku coinbase.com. Pre registráciu nového konta zakliknete „Sign Up“.
 2. Zvolíte si individuálny profil a vyplníte požadované údaje.
 3. Následne vás presmeruje na požiadavku overenia mailovej adresy, ktorú ste zadali a na ktorú vám preposlali overovací kód.
 4. emaili kliknete na overenie a presmeruje vás to na stránku Coinbase, kde budete musieť overiť aj vaše telefóne číslo (zadávate bez prvej nuly, napr 904111111)
 5. Príde vám SMS s kódom, ktorý zadáte do kolónky a potvrdíte
 6. A ste prihlásený. Na úvodnej stránke alebo v menu „Dashboard“ musíte ešte, pred samotným nákupom kryptomeny overiť vašu identitu nahraním vášho osobného dokladu. Ináč vás k nákupu nepustí. Zakliknete „Verify your identity
 7. Vyberiete dokument, ktorý chcete nahrať (pas, VP, OP)
 8. Vyberiete spôsob, ako ho nahráte. Ak to robíte na počítači, tak nafotiť cez webkameru, alebo naskenovať a uploadnúť doklad z oboch strán.
 9. Coinbase bude musieť overiť váš doklad, o čom vás upozorní cez mail. Zvyčajne to netrvá dlho, no niekedy, v čase veľkého dopytu, môžete čakať aj niekoľko dní. Po úspešnom overení môžete nakupovať.
 10. Ešte sa odporúča zmeniť si bezpečnostný prvok prihlasovania dvojfaktorovú identifikáciu z sms, na Google authenticator, bezpečnostnú aplikáciu, ktorú siahnete cez Google Play. Aby ste zakaždým, keď sa chcete prihlásiť, alebo vykonať nákup, či predaj, nemuseli čakať na sms, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch spoplatňované. „enable autentificator“
 11. Predtým by ste už mali mať nainštalovanú aplikáciu Google autenticator v telefone.
 12. Príde vám ďalšia sms s kódom, ktorý zadáte
 13. V aplikácii Google authenticator na telefóne dáte pridať novú službu a nasnímate QR kód. (bezpečne si zapíšte aj secret code, v prípade, že stratíte telefón)

(ak chcete ostať pri SMS overovaniu, môžete tento krok vynechať, no pri každej operácii budete musieť zadávať kód z sms. Aj pri prihlasovaní do účtu.)

 1. Následne si ešte budete musieť nastaviť spôsob platby. Máte dve možnosti. Buď priradíte bankový účet, alebo platobnú kartu. Aj jedno aj druhé má svoje výhody aj nevýhody. Platba prevodom je lacnejšia, ale dlhšia, cca,. 1 – 2 dni. A to niekedy, pri neustálych zmenách kurzu Bitcoinu a kryptomien nie je dobré. (Nájdete na úvodnej stránke, “Dashboard – Add payment method“)

Platbou kartou máte kryptomenu zakúpenú okamžite, no sú pri tom vyššie poplatky. No tie sú pri možnom výnose z kryptomeny zanedbateľné. Hlavne ak kupujete za väčšiu sumu.

Registrovať sa a kúpiť kryptomenu na COINBASE

Prihlásenie a samotný nákup kryptomeny

Ak už máte schválené overenie identity, môžete sa prihlásiť a spokojne nakúpiť, prípadne následne predať.

 1. Prihlásite sa cez „Sign in“. Registrovaným mailom, heslom a následne ešte bezpečnostným prvkom dvojfaktorovej identifikácie.
 2. Môže sa stať, že vás niekedy, hlavne v prípade, že sa budete prihlasovať z viacerých zariadení, alebo máte dynamickú IP adresu, bude žiadať overiť nové zariadenie. Dáte overiť, a bude vám preposlaný mail s overovacou adresou, na ktorú kliknete a presmeruje vás už do vášho účtu. (pri prihlasovaní ešte môžete zaškrtnúť, aby si vás pamätalo a neodhlasovalo, no neodporúčam, ak počítač používajú aj iné osoby)
 3. Tu už kliknete na BUY/SELL, vyberiete si kryptomenu, ktorú chcete kúpiť, vyberiete vašu platobnú metódu a zadáte sumu, za ktorú chcete kryptomenu kúpiť. Vedľa budete vidieť, koľko kryptomeny dostanete, ako aj poplatok za transakciu. Už len stlačíte tlačidlo a nakupujete. Samozrejme ešte vás požiada o schválenie transakcie zadaním bezpečnostného kódu, ktorý vám je náhodne vygenerovaný buď sms, alebo spomenutou aplikáciou. Niekedy to ešte budete musieť potvrdiť aj mailom.
  Koľko kryptomeny, resp. za akú sumu nakúpite, je už na vás. No ak plánujete investovať viac peňazí, lepšie je ich investovať naraz, aby ste ušetrili na poplatkoch za transakcie. Lepšie kúpiť naraz za 100€, kedy zaplatíte jeden poplatok, ako 5krát po 20€, kedy poplatok zaplatíte 5krát.
 4. Po úspešnom nákupe, resp. stále v menu pod „Accounts“ vidíte stav vašej peňaženky pri každej kryptomene.
 5. Odtiaľ môžete preposielať kryptomeny alebo aj prijímať. Pri preposielaní stlačíte send, ak chcete prijať, stlačíte  Receive. Tým pádom uvidíte aj adresu a QR kód vašej peňaženky na Coinbase, kde vám môžu posielať platby v kryptomene aj iní ľudia.
  Taktiež si z vašej penaženky cez send prepošlete kryptomenu na adresu peňaženky v exchange (Binance.com), kde si ju môžete zameniť, resp. zakúpiť inú kryptomenu, ktorá nie je na Coinbase v ponuke. (napr. Stellar, Cardano, Tron a pod)

Ak sa vám návod páčil, môžete prispieť symbolickým, úspešne zakúpeným Bitcoinom na uvedenú adresu oskenovaním QR kódu v obrázku😊

Registrovať sa na COINBASE

A ešte jedna vec. Coinbase vám dáva možnosť aj zarobiť. Ak si zakúpite kryptomenu v hodnote minimálne 81€ cez tento link, ako bonus dostanete kryptomenu v hodnote 8€ navyše.

Taktiež, ak pozvete nejakého známeho na nákup kryptomeny v spomínanej hodnote cez váš link, ktorý máte v konte pridelený, obaja dostávate bonus v spomínanej hodnote kryptomeny. To máte možnosť využiť 10 krát. Tak prečo si nenavýšiť konto?

Registrovať a nakupovať s bonusom

Link nájdete, ak kliknete vpravo hore na vaše meno a možnosť invite friends

Chcem sa registrovať na COINBASE

 

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

11 Comments

 1. […] ostatné kryptomeny, zaobstarať si ho, resp. patričnú čiastku môžete na coinmama.com, alebo coinbase.com kde je možné zakúpiť ho kreditkou alebo prevodom. Viac info […]

 2. […] a Ethereum bezpečne zakúpite cez Coinmama alebo Coinbase, platbou prevodom alebo kreditkou. Následne ostatné kryptomeny na burzách ako Binance.com alebo […]

 3. […] Podrobný návod ako kúpiť kryptomenu na Coinbase […]

 4. […] Alebo si pozrite podrobný návod, ako kupovať na Coinbase […]

 5. […] ako nakúpiť na Coinbase nájdete v tomto článku. Podobne je to aj na Changelly alebo […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *