Provízie a pasívny príjem. Ako zarobiť z domu na internete

Provízny systém a pasívny príjem

Alebo ako zarábať a “nenadrieť” sa

Pasívny príjem, je vlastne zarábanie na internete, ktoré sa dá charakterizovať ako zisk z niečoho, čo vytvoríte a následne vám prinesie zárobky bez toho, aby ste na tom museli pracovať ďalej.

pasivny prijemNevyvíjate už na tom ďalšiu aktivitu, raz vytvorený produkt vám takto pasívne prináša zisk.

Predstavme si, že nám každý deň na účet pribúdajú peniaze a my nemusíme chodiť do práce. Možno to vyznie ako niečo utopické, no všetko je možné. Samozrejme, že aj tu platí, že bez práce nie sú koláče. Však pomer tejto práce a pláce je v prospech  zárobku.

Ak sa bavíme o zarábaní na internete, je to napríklad stránka, ktorú vytvoríte, na ktorú umiestnite užitočné informácie ohľadom nejakého produktu s cieľom tento produkt predať. Za sprostredkovanie predaja získať províziu vo forme finančného zárobku alebo nejakého bonusu, ako zľavy na nákup.

Predstavme si príklad. Som športovec, ktorý k športu využíva a kupuje rôzne doplnky. Na internete nájdem eshop, ktorý za sprostredkovanie predaja ich produktov ponúka najlepšiu províziu. Vytvoríme si web, blog, kde budem písať články ohľadne cvičenia. Napr. ako sa mi darí s použitím takého doplnku, čo podložím aj nejakým dôkazom, fotografiou v najlepšej forme.

Do článku vsunieme vygenerovaný odkaz na eshop alebo konkrétne na produkt, ktorý používam. Ak návštevník tejto stránky klikne na tento odkaz, bude presmerovaný na stránku eshopu, kde si ten produkt môže kúpiť. A ak máte dobre napísané odporúčanie – text, zvyčajne si ho aj kúpi. A väčšinou sa môže rozhodovať 30 dní, stále sa mi pripíše provízia.

Ďalší príklad. Som vášnivý čitateľ a milovník kníh. Vytvorím si stránku, blog, kde budem písať recenziu na každú knihu, ktorú som prečítal. V každom texte pripojím odkaz na eshop, kde tú knihu predávajú.

Ak som o knihe zaujímavo napísal, tak si ju čitateľ tejto recenzie s najväčšou pravdepodobnosťou kúpi a ja zarobím formou peňažnej provízie prípadne bonusu vo forme zľavy na ďalšiu knihu, ktorú si budem chcieť kúpiť.

Nazýva sa to affiliate. Na internete jestvujú rôzne affiliate programy, do ktorých sa dá prihlásiť. Následne sa len rozhodnúť, aké produkty alebo služby chceme propagovať. Najlepšie je tie, o ktorých budeme vedieť kvalitne písať, resp. ho efektívne propagovať.

Príklad jednej úspešnej blogerky, ktorá na blogu blogu zarába pekné peniaze.

(trochu trpezlivosti, kým sa video načíta)

Celé video aj s inými blogermi a ľuďmi živiacimi sa internetom môžete vidieť na tejto youtube stránke

Príklady niektorých affiliate programov:

Môžeme zaregistrovať do nejakej affiliate siete, ktorá ponúka možnosti propagovať viacero obchodov, značiek a služieb. Od nábytku až po pôžičky. Jednou z nich je sieť Dognet.sk  Zvyčajne registráciu schvaľujú, iba ak máte v prevádzke nejakú vlastnú www stránku. A provízie sa tam tiež pohybujú rôzne, stačí si len vybrať. 

Spomínaní knihomoli sa môžu zaregistrovať na jedno z najväčších kníhkupectiev. To ponúka 5% v hotovosti z predaja alebo 7% ako bonus na nákup ich tovaru. Ľudia čítajú veľa a pomoc s výberom kvalitných kníh radi vítajú. Či už klasických alebo elektronických.

Takýchto možností na affiliate spoluprácu je veľa. Skoro každá firma, resp. eshop to má taký provízny systém v ponuke.


Čo potrebujem k zarábaniu s affiliate programami?

Na takýto pasívny príjem potrebujete vytvoriť www stránku, blog, ktorý  bude zarábať. Možnože to väčšinu odradí, no dnes to nie je problém. Jestvuje mnoho programov a systémov, cez ktoré to môžeme spraviť. Najpoužívanejším systémom je WORDPRESS.

K webu doménu, teda www adresu, pod ktorou ľudia  web, blog nájdu. Najlepšia bude taká, čo  má niečo spoločné s obsahom, ktorý budete uverejňovať. ( chcete písať o knihách, tak zvolíte napr. www.mojenajknihy.sk, ak je táto adresa voľná) Ďalej potrebujete priestor, kde stránku umiestnime – hosting. Výhodou je mať doménu aj hosting zakúpený u jedného prevádzkovateľa, ten vám automaticky nastaví služby a potrebné presmerovania medzi doménou a hostingom. Čo sa týka najlepšieho pomeru cenu a kvality, je ním firma wedos.cz.


Na takýto web následne môžeme umiestniť aj reklamné banery firiem a ich produktov, ktoré sú zapojené v príslušnom affiliate systéme alebo ponúkajú vlastný program na spoluprácu. 

Ako bolo spomenuté, väčšina firiem, spoločností si vyberá na spoluprácu v affiliate len tých, ktorí vedia ponúknuť relevantnú propagáciu. Teda základom je, že majú webstránku alebo blog, ktorý je prepojený s čo najväčším možným kanálom interakcií. To znamená, má dostatočné publikum na prepojenej sociálnej sieti, ma webstránke má prvky, ktoré napomáhajú zvýšiť dosah návštevnosti. To si už musíte nastaviť sami.

Ak náhodou blogujete na nejakom externom blogu a tešíte sa len z toho, že máte čítannosť, majiteľ blogu sa teší s vami, lebo mu prinášate zisk. A je lepšie, aby bol takýto príjem pripísaný vám ako im. Riešením je vlastný web s blogom, na ktorom máte neobmedzené možnosti. Prostredníctvom vlastného webu môžete vytvoriť kvalitný pasívny príjem.

Taký príklad

Prispievate na blog jedného nemenovaného denníka. Článkami buď reflektujete súčasné spoločenské dianie alebo sa snažíte upozorniť na seba a služby, ktoré poskytujete.

Ak reflektujete a číta to veľa ľudí, mohli by ste ich nasmerovať na váš web, kde by toho našli viac. Na tom webe by ste už mali mať zobrazované reklamné plochy, ktoré by čitateľov smerovali k nákupu na stránkach, ktoré vám za to zaplatia. Prípadne môžete na vašej stránke nechať zobrazovať google reklamu, kde pri každom kliknutí na jej odkaz zarábate.

Ak upozorňujete na seba a svoje služby, je to lepší prípad. No to by sa už nemalo nazývať pasívny príjem ale marketing, ktorým si zabezpečujete ďalšiu prácu vo vašom obore. A ak máte vlastný web, kde ľudí z týchto blogov smerujete, ste na tom ešte lepšie.

Prečo sa to nazýva pasívny príjem, keď budete musieť písať a aktualizovať informácie?

Všade platí, že bez práce nie sú koláče. Jediným pasívnym príjmom by sa dala nazvať dobrá investícia, kde by ste sa už o nič nestarali a časom by sa vám zhodnocovala. Napr. do zlata, alebo najnovšie aj do kryptomien.

Pri affiliate, teda províziách sa to dá charakterizovať tak, že budete musieť vynaložiť určité úsilie k napísaniu a propagácii textov na vašej stránke. No tie texty a články tam zostávajú a samozrejme pribúdajú ďalšie. Stále sú na internete a stále ich ľudia čítajú a stále produkujú zisk. Vy sa k ním vrátite, len ak chcete aktualizovať informácie.  A čím viac dobrého obsahu, tým väčšia návštevnosť a šanca na väčšie provízie, teda pasívny príjem.

Základ je webstránka

Ako vytvoriť svoju stránku

Ako bolo spomenuté, je dobré mať aspoň základné znalosti o tvorbe www stránok, hlavne ich následného najväčšieho rozšírenia medzi ľudí. O tom jestvuje veľa informácii a publikácii. Stačí si ich pár prečítať a s ničím nebude problém. Aj obšírnejšie informácie o tom, ako na internete zarábať

To znamená, že ak si chceme vytvoriť vlastnú stránku sami, tým pádom ušetriť pár peňazi za web, ktorý by nám vytvorili iní, tak by sme sa mali naučiť pár vecí.

Základom je www stránka. Najjednoduchšie si ju bude vytvoriť v spomínanom systéme wordpress. Je zdarma. Avšak sú potrebné aspoň nejaké počítačové znalosti z tejto problematiky. Takéto informácie môžeme nájsť v rôznych publikáciách. Ako nainštalovať, spustiť, udržiavať, administrovať a pod. Jednou z najlepších v zrozumiteľnom jazyku je napr. táto:


Ak už máme hotovú stránku, je potrebné ju dostať medzi ľudí. Lepšie povedané, zabezpečiť, aby bola pre relevantné publikum najviac viditeľná. Aby sa vo vyhľadávaní google zobrazovala na popredných miestach. Teda aby sa na ňu dostalo čo najviac ľudí, to znamená viac predajov. O tejto tzv. SEO problematike a jej riešeniach sa môžeme dočítať v tejto knihe.

Následne je ešte potrebné preštudovať alebo doplniť informácie, ako najlepšie napísať text, aby bol pre ľudí najprijateľnejší a aj ich k niečomu prinútil, teda ku kúpe nami propagovaného produktu, čo nám prinesie zisk. Toto je úlohou copywritingu.

S tým súvisí aj pochopenie myslenia ľudí, byť tak trochu psychológom, spoznať svoje publikum, svojich čitateľov, predvídať a nasmerovať ich konanie k určitým úkonom. Jednoducho zmanipulovať ich. Najlepšou publikáciou na trhu je kniha Vlyv od Cialdiniho.

Zdá sa vám toho čítania veľa? Chceli by ste už čím skôr zarábať, bez trápenia sa s tvorbou stránky alebo blogu?

Môžete osloviť ľudí, ktorí sa tvorbou webov zaoberajú. Je ich mnoho a ceny sú rôzne. Ak máte malý rozpočet na rozbeh zarábania, skúste navštíviť www.kompletweb.sk.  S výhodnými cenami a možnosťou dohody. Základnú stránku tam máte už od bezkonkurenčných 89€

Alebo napíšte cez tento kontaktný formulár, poskytnem Vám pomoc, čím Vás čiastočne odbremením od absorbovania tohto množstva informácii. Pomôžem vám v priebehu pár dní vytvoriť stránku a vašou prácou bude už len písanie článkov, ktoré Vám prinesú zárobok.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Zdieľaj, možno helfneš ďalším