Ako založiť Paypal. Podrobný návod - zarábanie na internete

Ako založiť Paypal účet

Na to aby ste mohli obchodovať online, je vo väčšine prípadov, lepšie povedané, všade potrebná virtuálna peňaženka, resp. virtuálny účet. Najrozšírenejším celosvetovo je PayPal.

Tí čo to poznajú sú už určite zaregistrovaní, tí čo to nepoznajú je tu návod návod ako to spraviť krok za krokom. A nebojte sa, Paypal je overený, dlho pôsobiaci platobný systém na internete, teda o žiadne peniaze neprídete!

/Návod ako založiť paypal účet nájdete na tejto stránke buď vo videu alebo následne v popise s obrázkami/

 

 

Návod ako založiť paypal:

  1. Úvodná stránka Paypal.com, kliknite na “Sing up”

2. Zakliknete “personal account” (účet otvárate ako súkromná osoba, neskôr si ho v nastaveniach môžete zmeniť na business, pokiaľ budete chcieť účet používať aj ako podnikateľ, napr. na eshope) Následne modrým pokračovať – continue

zalozit paypal3. Zadáte krajinu, váš mail (odporúča sa účet na gmail), vyplníte a potvrdíte heslo a znova “continue”

paypal ucet

4. Vyplňte príslušné políčka. Meno, priezvisko, dátum narodenia, krajinu, ulicu a číslo, dvakrát mesto, poštové smerovanie číslo a tel. číslo bez nuly. (uvádzajte skutočné údaje, ináč môžete mať problémy s vyplácaním na váš bankový účet) Zakliknite súhlas s údajmi a “agree and continue”

ako paypal

5. Bude vás požadovať nastavenie creditky, no zo môžete preskočiť a podľa požiadaviek nastaviť neskôr. Teda “I´ll do it later”

paypal karta

6.  Pre istotu sa to opýta ešte raz, teda “I´d still like to do…”

7. Teraz máte hotový účet na paypal. Prejdite do ďalších nastavení po kliknutí na “Account”

8. Tu budete musieť potvrdiť vašu mailovú adresu (tá sa potom uvádza aj pri platobnom styku), ktorú ste zadali pri registrácii. “Confirm your email address”

9. Požiada vás o odoslanie mailu na potvrdenie zadanej adresy, klik na “send mail”

10. Ak bol email odoslaný, zobrazí sa vám info. Následne sa prihláste na váš zadaný email…

11. Príde vám takýto mail, kde zakliknete aktivovať paypal účet. “Click to activate your account

12. Následne vás to presmeruje na prihlasovaciu stránku paypal, kde zadáte heslo, ktoré ste zvolili pri úvodnej registrácii a kliknite “confirm email address”

13. A ste prihlásení. Tu si nastavte prepojenie s bankovým účtom, ak si chcete dobiť paypal účet vašimi peniazmi, prípadne ak budete chcieť vybrať peniaze, ktoré vám na paypal prídu. Taktiež ak budete chcieť platiť svojim paypalom na internete, je tento krok potrebný. (link a bank account)

Ak nechcete platiť paypalom, máte v pláne len prijímať peniaze, tento krok môžete zatial vynechať a vrátiť sa k nemu, až keď si budete chcieť presunúť peniaze do vašej banky.

14. …zadajte váš IBAN a následne sledujte pokyny…

15. Ak zakliknete “Wallet” nastavíte si bankový účet aj kreditku. Zobrazujú sa tu informácie o stave vášho konta, ako aj možnosť požiadať o vyplatenie na bankový účet, alebo na platobnú kartu, podľa toho, čo si zvolíte.

Výhodnejšie je zatiaľ posielať peniaze na účet v banke a naopak, avšak pre overenie vášho bankového účtu je potrebné nastaviť aj platobnú kartu, z ktorej si následne paypal strhne poplatok cca 1€.

Túto transakciu budete mať zaznamenanú v bankovom výpise, kde bude aj unikátny kód, ktorý následne zadáte do kolónky na overenie bankového účtu vo vašom paypale. Po tom vám paypal zašle strhnutý poplatok naspäť na účet. 

16. Takto vyplníte, zaregistrujete kreditku… Následne sledujte ďalšie pokyny, mail a bankový účet…

Zdieľaj, možno helfneš ďalším