Prečo kúpiť kryptomeny? Nová éra platenia stojí pred dverami. Otvoríte?

Prečo kúpiť kryptomeny? Nová éra platenia stojí pred dverami. Je na vás, či ju pustite dnu

Kryptomeny už nie sú neznámy pojem. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano a ostatné už dnes pozná aj časť bežného obyvateľstva, ktorá progresívne rozmýšľa. Stojíme na prahu zmien. Nielen politických ale aj vo svete peňazí a platenia. Technológia blockchain so sebou priniesla možnosť virtuálnej meny. Kryptomena je vysoko potencionálnou možnosťou platidla budúcnosti.

Dnes jestvuje vyše tisíc päťsto kryptomien. Samozrejme jestvuje aj niekoľko stoviek mien klasických peňazí, ktoré sa zatiaľ používajú vo svete. Z nich sú najznámejšie, alebo najviac používanými menami dolár, euro, britská libra. Tak ako dnes v každom štáte sveta môžete platiť aj spomínanými menami, viete platiť aj ich lokálnou menou, ktorá je pre konkrétny štát národnou.

Prečo kupovať kryptomeny?

Niečo podobné sa formuje aj vo svete kryptomien. S tým rozdielom, že jednotlivé kryptomeny nie sú priraďované k jednotlivým štátom (aj keď niektoré štáty sa už pokúšajú vytvoriť národné kryptomeny, ako Venezuela a jej kryptomena Petro), ale majú byť platidlom pre technologickú oblasť, ktorá vyvíja startupovú koncepciu na blockchaine a kryptomenu zastrešuje. A stým rozdielom, že hodnota týchto peňazí nie je ničím obmedzovaná a rastie priamo úmerne s úspechom týchto technológii a projektov.

Zoberme si príklad. Internet vecí. Momentálne je táto technológia ešte stále v plienkach, ale je to veľká myšlienka, ktorá sa tak, ako samostatný objav internetu pred rokmi v budúcnosti,  s veľkou pravdepodobnosťou ujme ešte lepšie. Tento výskum, resp. technológiu pokrýva niekoľko projektov, ktoré používajú svoju kryptomenu. Napríklad taká IOTA – Internet Of Thing Alliance, aj keď práve táto technológia funguje na inom princípe ako blockchain. Ktovie, možno v budúcnosti bude práve to hrať prím.

Bitcoin je sám o sebe technológiou vytvorenou na platobné transakcie. Keďže vznikol ako prvý, stále si svoje prvenstvo drží, aj keď je mnoho iných kryptomien, na oveľa lepšom základe, či už Ethereum, Stellar, Cardano a pod.

Bitcoin tu je od začiatku a pravdepodobne bude stále. Jeho hodnota v budúcnosti ešte môže dosiahnuť zaujímavé čísla, no nik to nedokáže predpovedať s určitosťou. Možno že koncom roku 2020 naozaj dosiahne hodnotu milión dolárov ako mu predpovedá jeden z vizionárov, John McAfee, ktorý na to stavil svoj pohlavný úd.

Budúcnosť platenia

Každopádne, môžeme predpokladať, ako bolo spomenuté, že platiť sa v budúcnosti bude len kryptomenami. K tomu ešte jeden príklad, trochu kontroverzný, no pre pochopenie asi najlepší. Budete si chcieť na internete, alebo vo virtuálnom svete pozrieť alebo stiahnuť obsah pre dospelých. Na to už taktiež jestvuje kryptomena, ktorá sa výlučne venuje porno priemyslu – ViceToken. Ale aj iné príklady, budete si chcieť zahrať v online kasíne – budete možno platiť FunFairom, kryptomenou, ktorá stojí za projektom hazardných hier budúcnosti atď.

Teda tak ako si dnes zamieňate, alebo sa v minulosti zamieňali peniaze pri návšteve cudzích štátov, aby ste si tam mohli niečo kúpiť, v budúcnosti to bude decentralizované a kryptomeny sa budú zamieňať pre jednotlivé oblasti, v ktorých si budete chcieť niečo zakúpiť, zaplatiť a pod. Či už televízia, video, online hry, sociálne siete, marketing, zábava, atď.

A tak isto, ako dnes majú rôzne meny rôznu hodnotu, ktorá kolíše, na čom sa zarába na burze, tak to funguje aj pri kryptomenách. A zatiaľ nik nevie povedať, či je ich terajšia hodnota už stabilizovaná, alebo porastie ešte ďalej. No s najväčšou pravdepodobnosťou ešte porastie.

Ako kúpiť kryptomenu?

Podrobné, overené a bezpečné spôsoby ako kúpiť jednotlivé kryptomeny nájdete v príspevkoch pod týmto článkom. Priebežne budú pribúdať overené spôsoby.

10. marca 2018
ťaženie kryptomeny electroneum

Electroneum. Kryptomena stvorená pre ťaženie a zarábanie na mobilnom telefóne

Svet kryptomien sa rozrastá. A aj ťaženie kryptomien začína byť prístupné pre každého. Každý dnes má mobilný telefón. Electroneum je kryptomena, ktorá bola vyvinutá prioritne pre mobilné […]
6. marca 2018
kryptomeny na binance

Ako sa registrovať a nakupovať rôzne kryptomeny cez Binance

Binance je jedna z najväčších svetových búrz pre kryptomeny. Tzv. exchange. Ak nie už najväčší. Môžete tu zakúpiť prevažnú väčšinu známych, ale aj neznámych kryptomien a mať ich […]
3. marca 2018
coinbase nakup bitcoin

Návod, ako nakupovať kryptomenu Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin na Coinbase

Coinbase a nákup kryptomeny cez túto platformu je vo svete asi najviac používaný. Coinbase túto službu ponúka už niekoľko rokov. Je to bezpečný a overený spôsob nákupu kryptomeny […]
17. februára 2018

Chcete ťažiť kryptomeny? Postačí aj mobilný telefón

Kryptomenu nemusíte kúpiť, aby ste ju vlastnili. Môžete si ju aj vyťažiť. Ťaženie kryptomien bol jeden z prvých spôsobov, ako sa dostať ku kryptomene. Dnes si kryptomenu […]

Najrýchlejší a bezpečný spôsob ako kúpiť kryptomeny, aj kreditkouZdieľaj, možno helfneš ďalším