Ako sa registrovať a nakupovať rôzne kryptomeny cez Binance. Návod.

Binance je jedna z najväčších svetových búrz pre kryptomeny. Tzv. exchange. Ak nie už najväčší. Môžete tu zakúpiť prevažnú väčšinu známych, ale aj neznámych kryptomien a mať ich bezpečne uložené v ponúkanej peňaženke, ktorá vám pre každú virtuálnu menu bude automaticky vytvorená.

Keďže ide o kryptomeny, zabudnite na eurá

Tak, ako pri všetkých, alebo prevažnej väčšine podobných krypto exchangoch, nakupovať a zamieňať kryptomenu tu môžete len za kryptomeny. Na Binance môžete iné kryptomeny nakúpiť len za kryptomenu Bitcoin alebo Ethereum. Binance má aj vlastnú virtuálnu menu, za ktorú taktiež môžete nakupovať a robiť obchody. Binance Coin. (ktorá je tiež veľmi obľubená s potenciálom rásť) Taktiež, ak si v nastaveniach zaškrtnete, že chcete prípadne poplatky za transakcie platiť v tejto kryptomene, máte ich o polovicu nižšie, no nepredbiehajme.

Ako bolo spomenuté, kryptomenu si zakúpite len za Bitcoin, alebo Ethereum, ktorý si sem musíte odniekiaľ preposlať. Ak už vlastníte Bitcoin, Ethereum, máte ho niekde uložený. Teda z adresy bitcoinovej peňaženky, kde ho máte uložený, si prepošlete na Bitcoinovú adresu peňaženky, ktorú vám vytvoril Binance.

Ak ešte nemáte Bitcoin alebo Ethereum, môžete si ho zakúpiť kreditkou, lebo prevodom na Coinbase, Changelly, Coinmama. Návody ako sa tam registrovať, preposielať nájdete taktiež na tomto webe.

Ale poďme sa registrovať na Binance

 1. Prejdite na https://www.binance.com a vpravo hore zaklikneme „register“. (Ak sú veľké nápory na registrácie, hlavne v časoch, keď kryptomeny prudko rastú, Binance registrácie pozastavuje. Preto je dobre sa registrovať, keď je pokoj, aby nám v spomínaných časoch už kryptomeny zarábali)
  binance reg
 2. Klasická registrácia. Meno, mail, heslo, potvrdenie a referral ID, ak tam nič nie je preplnene, môžete zadať číslo z obrázku.
 3. Pre dokončenie registrácie musíte potvrdiť váš mail, cez link ktorý vám doň prepošlú.
 4. Ste registrovaný a môžete sa prihlásiť údajmi, aké ste zadali. Prihlasujete sa tak, ako keď ste sa registrovali, len tlačidlom „Login”.

Prihlásenie na Binance

 1. Klasicky vyplníte údaje a heslo, ktoré ste zvolili pri registrácii.
 2. Potom zvládnite bezpečnostné puzzle. Potiahnite výrez na správne miesto.
 3. Ak už máte nastavenú 2faktorovú autentifikáciu, tak ešte zadáte vygenerovaný kód z aplikácie. (ak ešte nemáte, následne si ju nastavte v nastaveniach vášho účtu. Je to jeden z najlepších bezpečnostných prvkov pri prihlasovaní aj do viacerých exchangoch)

Preposielanie kryptomeny na Binance/ dobitie účtu

Ako bolo spomínané, tu sa dá nakupovať len BTC, alebo ETH. Preto si sem musíte Bitcoin, alebo Ethereum preposlať z inej peňaženky. Teda dobiť si účet. (V nasledujúcom príklade sa dobíja účet Bitcoinom, no rovnako to funguje aj s Ethereum)

 1. V hornom menu dáte „Fund“ a „Deposits
 2. Vyberiete si kryptomenu, ktorou chcete „dobiť“ účet.
 3. Tu sa vám zobrazí/dáte si zobraziť adresu peňaženky danej meny. Na túto adresu si prepošlete Bitcoin z inej peňaženky, kde ste si ho zakúpili. (Napr. Coinbase, Coinmama, alebo si ho tam prepošlete priamo zakúpením cez Changelly.)

  Takto vyzerá na Coinbase, odkiaľ dáte z BTC wallet “Send” na Bitcoinovú adresu Binance. Pri týchto transakciách musíte dávať pozor, aby ste posielali kryptomenu z peňaženky na peňaženku tej istej kryptomeny. Teda BTC len na BTC, ak ju pošlete na adresu ETH, prídete o ňu!…
 1. Následne už len vyčkáte, keď bude transakcia schválená. Potom si stav vašich účtov skontrolujete, ak kliknete na „Funds a Balances, kde vidíte všetky vaše peňaženky a ich stav.

Nakupovanie iných kryptomien na Binance

Ak už máte na účte v Binance nejaké Bitcoiny alebo Ethereum, môžete si ich, alebo za ich určitú časť zakúpiť, zameniť za inú kryptomenu. Zoznam kryptomien na dostupných na Binance nájdete tu: https://coinmarketcap.com/exchanges/binance/

 1. Vľavo hore kliknete “Exchange” a dáte Basic

 2. Potom si vpravo v tabuľke vyberiete menu, za ktorú chcete kupovať (Bitcoin BTC) a menový pár, teda akú menu chcete za Bitcoin kúpiť, zameniť. (v tomto prípade Cardano/ADA)
 3. Prejdete do tabuliek v strede, vľavo je nákup. Zakliknete „Market“, teda za aktuálnu cenu, do kolónky “Amount” napíšete, koľko Cardano/ADA chcete kúpiť, zameniť. A už len BUY.

 4. Následne si to, ako bolo spomenuté, skontrolujete v časti Balances, kde už budete mať pripísané Cardano v príslušnej peňaženke.

Takto môžete zakúpiť akúkoľvek menu, ktorá je na Binance. Nezabudnite na spomínané bezpečnostné nastavenia, ako aj následne v účte na Binance overiť identitu, nahraním potrebných dokladov. To vám v budúcnosti umožní výbery a operácie s väčšími hodnotami. To znamená, že ak si tam kryptomenu necháte uloženú, o pár mesiacov, alebo rokov môže dosiahnuť zaujímavé ceny.

Registrovať sa na Binance

Ak ste už registrovaný na Binance, môžete si priamo zakúpiť Bitcoin alebo Ethereum kartou cez Changelly a priamo si ich nechať preposlať na adresu v Binance. Hneď pri platbe zadáte adresu, kde vám má byť kryptomena preposlaná. Ušetríte tak čas a poplatky.

 

 

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

1 Comment

 1. […] Návod ako sa registrovať a nakupovať na Binance, nájdete v tomto článku. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *