Rozmýšľate ako mať viac peňazí alebo zarobiť popri práci? Tak prestaňte!

„Málo zarábam, potrebujem mať viac peňazí, lebo si potrebujem kúpiť nový televízor alebo telefón.“ Denne po práci pred televízorom rozmýšľate ako si privyrobiť a mať viac peňazí na naplnenie vašich túžob a zároveň si na mobile prezeráte obrázky slávnych a bohatých ľudí a ticho im závidíte. S najväčšou pravdepodobnosťou takto nikdy na nič neprídete a nikdy tie peniaze a bohatstvo, aspoň také malé, nebudete mať.

Nadávanie na nízku mzdu vám ju nezvýši

Takto funguje väčšina ľudí. Majú prácu, ale malú plácu. A sú nespokojní. Denne v práci s medzi kolegami nadávajú na nízke mzdy a na to ako neúmerne musia kvôli týmto peniazom pracovať. Potom po šichte ešte skočia na pár pív, kde sú dialógy na túto tému ešte vehementnejšie. Už tam zahrnú aj nespravodlivých šéfov, na hovno systém a politiku, ktorá pre obyčajných ľudí nerobí nič.

Následne prídu domov, hodia do seba večeru v podobe chleba s paštétou, lebo na lepšie jedlo neostáva a nie je nedeľa. Zapnú správy, pri ktorých im krv žilách dvihnú ďalší zbohatlíci a zase nadávajú na nespravodlivosť vo svete. Na to ako sa niekto vie narodiť a niekto musí chodiť do špinavej práce za pár eur.


Tak prečo to tak robíte?

Áno, vo svete je nespravodlivosť, sú v ňom ľudia, čo sa vedeli narodiť, politici sa o plebs nezaujímajú, len v čase volieb a mohli by sme pokračovať. A čo vy s tým urobíte? Týmto spôsobom nič. Týmto spôsobom ešte míňate svoj drahocenný čas na neefektívne veci, ktoré vám v živote peniaze neprinesú, skôr odnesú, ako spomínané nadávanie pri pive, ktoré stojí nervy aj peniaze.

Ani vylihovanie pred televízorom a nasávanie bezduchých informácii v podobe slovenských seriálov, mám, čo varia lepšie ako iné, nákupných maniačok, smotánok a podobne. Alebo brázdenie po facebooku a lajkovanie kadejakých smiešnych videí, macíkov, tancujúcich veveričiek alebo receptov.

A tak roky ubiehajú, až sa ocitnete na prahu staroby s nulovým majetkom a smiešnym dôchodkom.

Zmeňte to ešte kým je čas

Kto nič nerobí, nič nepokazí, ale ani nič nezarobí. Máte tisíce možnosti ako si popri práci privyrobiť, alebo máte aj možnosť prácu zmeniť za lepšiu.

Čo vám v tom bráni?

Vaše pohodlie, lenivosť, strach, závisť. Áno, budete musieť opustiť to „ničnerobenie“ po práci, začať hľadať užitočné informácie o možnostiach iných, lepších zárobkov a smelo sa na základe nich pustiť do práce. Prestať sa báť, že niečo pokazíte, že skrachujete, kto sa bojí, nech nejde do lesa.

Ak sa budete naozaj snažiť, usilovne pracovať a nevzdávať sa po prvých  neúspechoch, a hlavne nepozerať na ľudí, ktorí v tomto smere mali väčšie šťastie ako vy, jedného dňa si budete môcť dovoliť kúpiť aj niekoľko nových televízorov  a telefónov naraz. No po týchto veciach už pravdepodobne túžiť nebudete.

Tak začnite čo najskôr. Informácie o niektorých možnostiach zarábania na internete nájdete aj na tejto webstránke. Stačí si ju prejsť a určite si nájdete niečo, čo vám môže priniesť pár aj niekoľko stoviek eur mesačne, ba možno aj denne.

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

1 Comment

  1. Tomas píše:

    Pravda pravdúca 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *