Top virtuálne meny 2017. Za 250 eur v januári dnes vila, bazén a Bentley v garáži
zarabanie na materskej
Ako sa dá zarobiť na materskej cez internet
11. decembra 2017

Top virtuálne meny roku 2017. Za 250 eur v januári, dnes vila, bazén a Bentley v garáži

Možno to znie neuveriteľné, no je to tak. Ak by ste v januári investovali 250 eur z minuloročnej vianočnej odmeny do jednej virtuálnej meny, dnes by ste si mohli dovoliť kúpiť dom s bazénom a luxusný „športiak“. Ak si myslíte, že to bol Bitcoin, ste na omyle.

Top 12 virtuálnych mien, na ktorých ste mohli tohto roku rozprávkovo zbohatnúť

 

Virtuálne meny sa postupne dostávajú do povedomia aj širokej verejnosti. Každý úž isto počul, ako za posledné roky vzrástla hodnota. Ak ste si na začiatku jeho existencie, keď bola jeho hodnota 1 €, zaobstarali Bitcoiny v hodnote 250 eur, dnes by ste sa tešili majetku v hodnote 2 500 000,- €.  Za šesť rokov. Bláznovstvo, ale je to realita.

Pozrime sa však, ako by ste zbohatli, ak by ste tých 250 €, trebárz z minuloročných vianočných odmien alebo „Ježiška“ investovali do kryptomien v januári roku 2017. Jedna z nich by vám priniesla doslova bohatého Ježiška v decembri 2017. Na ktorom mieste sa umiestnil ospevovaný Bitcoin zistíte sami.  Začneme od konca.

12. Zcash (ZEC)

Táto mena mala v januári 2017 hodnotu cca. 30€. Pri investícii 250€ by ste zakúpili osem aj nejaké drobné. V decembri 2017 by ste ich predali spolu za 2330€. Jeho hodnota vzrástla o vyše 900%. Tu je však vhodné upozorniť, že cena coinu pri jej vzniku, bola 3600€ a potom padla na tých 30€.

11. Bitcoin (BTC)

Áno, Bitcoin sa umiestnil na chvoste profitujúcich virtuálnych mien roku 2017. Jeho hodnota v januári bola zhruba 740€. Pri investícii 250€ by ste obdržali necelých 0,34 Bitcoinu, ktorý by ste teraz, v decembri, pri súčasnej cene 10 000€, predali za 3400€.

10. Monero (XMR)

Hovorí sa mu aj gangsterská mena, lebo ju zvyknú vo veľkom využívať mafiáni a iný odkvet sveta pri prevodoch a praní peňazí. Preto možno aj tak vzrástla na hodnote. V januári jeho cena bola zhruba 10€. Dnes sa pohybuje okolo 210€ a je predpoklad, že bude naďalej rásť. Pri investícii 250€ do Monera na začiatku roka, by ste si tohtoročné Vianoce obohatili o 5250€.

9. Litecoin (LTC)

Táto mena vznikla približne v tom čase ako Bitcoin. No zdá sa, že sa konečne prebudila. V januári sa predávala za 4€. Dnes v decembri a čase písania článku má hodnotu 86€. Začiatkom roka by ste ich za 250€ kúpili 62,5 LTC, ktoré by dnes mali hodnotu 5375€

8. Ripple (XRP)

Mena, ktorá rástla nielen na cene ale aj na popularite. A veľa ľudí ešte očakáva jej rast. Je azda menou s najrýchlejšími vzájomnými transakciami. S firmou, ktorá stojí za jej vznikom, nadviazali spoluprácu veľké finančné inštitúcie, ktoré uvažujú o novej forme prevodu peňazí. V januári by ste XRP, pri investovaní 250€, kúpili v počte 50 000, ktoré by dnes mali hodnotu 10 500€. To už poteší. A možno to v budúcich rokoch poteší viac.

7. Ethereum (ETH)

Túto menu mnohí považujú za nástupcu Bitcoinu. Je založená na modernejšej platforme, je ťažiteľná a transakcie sú mnohonásobne rýchlejšie. Začiatkom roka bola jeho cena 8€. Momentálne sa pohybuje okolo 400€. A nadšenci očakávajú jej ďalší, prudký rast. Za 250€ v januári, by ste dnes mali na účte 12 500€. A možno o rok aj 125 000€.

6. DASH

Nárast hodnoty tejto meny veľa ľudí nečakalo. A pozrime, kam to dotiahla. V januári bola jej hodnota 10€. Dnes sa šplhá na 700€. Pri momentálnej hodnote by ste si pri januárovej investícii 250 € prilepšili o 16 000€. A to už je aj viac ako ročný hrubý plat.

5. Stratis (STRAT)

Názov coinu v slovenčine môže evokovať pocit, že pri nej stratíme investované peniaze. Ale tento rok dokázal opak. V januári ste si ho mohli zakúpiť za 0,05€. Za 250€ by sta mali 5000 STRATisov a 31 500€ na účte. No pravdepodobne by ste ich už nemali, lebo pred letom by ste ich určite predali za 45 000€ a užili plavbu kolo sveta.

4. NEO

Zemiaková medaila patrí v roku 2017 tejto virtuálnej mene. V januári mala hodnotu necelých 10 centov. Ak by ste ju vtedy nakúpili za 250, dnes by ste ju, pri hodnote vyše 33€ predali za neuveriteľných 82 500€. Zatiaľ neuveriteľných, lebo máme ešte tri miesta.

3. MonaCoin (MONA)

A ideme na striebornú priečku a väčšie peniaze. MonaCoin v januári dosahovala hodnotu 0,02€. Dnes ju kúpite za 10€. Pri januárovej investícii a zakúpenom množstve 12 500 MONA sa jej dnešná hodnota pohybuje okolo 125 000€! Šokujúce? Prejdime na prvé dve miesta.

2. Einsteinium (EMC2)

V januári ste si jeden mohli zakúpiť za 0,0007€. Za 250€ by to bolo 357 000 virtuálnych kusov. Dnes, pri hodnote jedného 1,20€ ste sa mohli tešiť 428 000€ vo vašej peňaženke. No stále je niečo lepšie.

1. BitConnect (BCC) Kráľ roku 2017

V krákosti. Január 2017: 1 BCC = 0,11€. December 2017: 1 BCC = 280€. Viete si to prepočítať? Za 250€ by ste mali 2270 BCC. Vynásobte to 280€ a…

….dostanete sumu 635 000€ !

Áno, toto je šialené, ale fakt! Za jeden rok, pri investícii peňazí, za ktoré ste si možno užili minuloročný Silvester, by ste si tohtoročný mohli užívať v novej vile, trebárs aj na Bahamách.

Kto takto zbohatol?

Ak ste to neboli vy, mohol to byť kľudne aj váš sused. Na začiatku roku investoval a zakúpil niektoré z týchto virtuálnych mien a dnes sa už možno sťahuje z toho „dvoizbáku“ na lepšie miesto. Výhodou kryptomien je, že môžu neočakávane narásť na hodnote a dnes ani v januári nik nevedel s určitosťou predpovedať ich vývoj. Tu sa nedá použiť žiadna fundamentálna ani technická analýza. Iba ak čarovná veštecká guľa.

Napríklad, pred rokom viacerí investori a burzoví makléri predpovedali, na základe ich prepočtov a analýz, tohtoročnú cenu Bitcoinu len na nejakých 3000 až 5000 USD. A dnes dosahuje hodnotu 12 000 USD. Samozrejme, že názory sa už zmenili a na Bitcoin sa už pozerá ako na novodobé zlato.

Využijete aj vy takéto šance?

V článku boli predstavené niektoré z virtuálnych mien, kryptomien, ktorým sa tohto roku darilo. Nie je to však zárukou, že sa im tak bude dariť aj v roku nasledujúcom. Niektoré už možno dosiahli svoj top, niektoré možno padnú. Je potrebné sa s každou dostatočne oboznámiť a preštudovať pozadie ich vývoja, technológie, na ktorej sú postavené, spoločnosť, ktorá ich vyvinula, ich limit pre celosvetový trh a podobne.  Alebo môžete len tak vsadiť a skúsiť šťastie😊

Ale technologický vývoj je nezastaviteľný a kryptomeny sú jeho súčasťou. Vizionári predpovedajú, že časom nahradia klasické peniaze. Vznikli aj nové meny, ktoré sa pomaly dostávajú na trh. Niektoré sa dajú zakúpiť za pár centov alebo eur. Možnože niektoré z nich budú mať podobný nárast ako spomínaný BitConnect. A za pár eur môžete mať koncom roku na účte niekoľko stoviek tisíc.

Taktiež už jestvujúce meny sú stále na trhu a majú takéto možnosti. Virtuálne meny a ich aktuálne rebríčky podľa rôznych kritérií nájdete na stránke https://coinmarketcap.com/. Všeobecne sa odporúča investovať do mien v prvej desiatke, resp. dvadsiatke. No človek nikdy nevie. Neinvestujte ale peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť. Málokto vie, ako sa to vyvinie, ale ako môžete vidieť pri väčšine kryptomien, skoro všetky tento rok narástli na hodnote. Tie, ktoré stratili, majú stále možnosť nabrať druhý dych.

Ako najjednoduchšie investovať?

Investovanie a obchodovanie s kryptomenami ponúkajú už viaceré elektronické burzy. To je asi najjednoduchšia forma pre rýchle zisky. Na druhej strane aj najviac riziková.

Obchodovať s kryptomenami ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dash, Litecoin, Ethereum Classic a Ripple ponúka etoro.com. (Postupne sa chystá pridať aj ďalšie kryptomeny) Založíte si účet, vložíte peniaze, či cez paypal alebo banku a investujete do zvolenej kryptomeny. A potom už len čakáte.

Buď si vopred nastavíte, pri akom zisku chcete obchod zastaviť, alebo necháte dlhodobo otvorený a priebežne budete sledovať stav a zastavíte, pokiaľ sa vám bude zdať dostatočný. Taktiež máte možnosť kopírovať už skúsených obchodníkov s kryptomenami, kde môžete vidieť aj históriu ich ziskov a rozhodnúť sa.  Viac o obchodovaní na etoro.com sa dočítate TU.

Registrovať sa na eToro

Virtuálne peňaženky a burzy zamerané na kryptomeny

Výhodou oproti spomínanej elektronickej burze je tá, že tu máte možnosť zakúpenú menu mať stabilne uloženú vo virtuálnej peňaženke s unikátnym kódom. Zakúpenú menu budete vlastniť stále, kdežto pri prvej možnosti môžete prísť o celú investíciu, ak kurz kryptomeny padne pod nastavenú hodnotu straty.

Keďže tu budete virtuálnu menu vlastniť stále, bude vaša aj keď by náhodou padla a aj potom ak stúpne do nebies.

Nevýhodou týchto búrz zameraných na kryptomeny je tá, že kryptomenu môžete zakúpiť len kryptomenou. Teda veľmi nehľadajte šancu zakúpiť si ju kreditkou, alebo prevodom.

Túto možnosť ponúkajú len niektoré virtuálne peňaženky, ale ich nevýhodou je zase obmedzená ponuka kryptomien. Väčšinou je to len Bitcoin, Ethereum alebo Ripple. Teda ak budete zvažovať nad BitConnect alebo inými spomínanými kryptomenami, musíte to kúsok skombinovať

Ako to najlepšie vyriešiť?

Zakúpite si kreditkou Bitcoin alebo Ethereum. Najrýchlejšia možnosť.

Učiniť to môžete registráciou na Coinmama.com. Za projektom stoja Slováci a vo svete má táto platforma veľmi dobrú odozvu. Teda výhodou je aj to, že je možná rýchla a zrozumiteľná komunikácia v prípade potreby. Zakúpiť môžete Bitcoin a mal by sa už dať aj Ethereum.

Založiť účet na Coinmama
Coinmama: Buy Bitcoins with Credit Card

Viac možností ponúka Coinbase.com. Americky projekt, kde môžete zakúpiť okrem Bitcoinu, Etherea aj Litecoin. A navyše, ak sa prihlasíte cez tento odkaz a nakúpite Bitcoin aspoň za 100 dolárov, coinbase vám pridá ďaľšich 10 dolárov navyše.

Založiť účet na Coinbase

Ako nakupovať na Coinbase

Následne, ak nechcete zakúpené meny, vymeníte ich za iné na burze kryptomien. To znamená, zakúpný Bitcoin na Coinmama alebo Coinbase prepošlete na účet Binance. Tu si ho zameníte za požadovanú inú kryptomenu v ponuke. Taký prevod Bitcoinu trvá pár minút. Rýchlejší je prevod Etherea, do cca 1 minúty. Na Binance nájdete ostatné kryptomeny. Ak tam svoju menu nenájdete, môžete skúsiť ešte bittrex.com alebo bitfinex.com

Registrovať sa na Binance

Budete šporiť alebo risknete investíciu, ktorá z vás môže spraviť milionárov?

Uvedené sumy zárobkov sú príkladom dosiahnutých ziskov pri investovaní 250€ na začiatku roku 2017 do uvedených kryptomien. Samozrejme, mohli ste investovať aj menej, napr. 10€ do BCC, zarobili by ste „len“ 25 000€. Alebo ste mohli investovať aj viac a boli by ste milionári.

Nikdy neviete, kde vás čaká šťastie a investovaním do kryptomien máte oveľa väčšiu pravdepodobnosť zisku ako čakať na prvú cenu v lotérii.

Máte na výber, aj keď to je rizikové, no viac ako keď stratíte pár eur, nezabolí to tak, ako keby ste na konci roku zistili, že váhaním ste prišli o tisíce. Veľa zdaru!

„Najlepší čas na vysadenie stromu, bol pred 20timi rokmi. Druhý najlepší čas je práve teraz“ – čínske príslovie

 

Zdieľaj, možno helfneš ďalším

2 Comments

  1. […] Za tie roky vzniklo mnoho virtuálnych mien.  A niektoré sa celkom, dobre vyvíjali. Môžete vidieť príklad v tomto článku, ktoré meny boli v roku 2017 najviac profitujúce. […]

  2. […] BitConnect, kryptomena, ktorá mala začiatkom minulého roka hodnotu 18 centov a koncom roka sa jeho hodnota vyšplhala na 350€. To znamená, ak by ste do neho na začiatku jeho „kariery“ investovali 100€, dnes by táto investícia mala hodnotu vyše 190 000€. Viac o minuloročných kryptorekordoch v tomto článku. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *